Письменники Харкова попросили перейменувати вулицю Пушкінську незважаючи на небажання мера розлучатися із цією назвою. Звернення голови Харківської обласної Спілки письменників Анатолія Стожука до Ігоря Терехова опублікувала у Фейсбуці громадський діяч Ірина Гончарова.
- Шановний Ігоре Олександровичу! Підтримуючи Вашу ініціативу щодо перейменувань топонімів у місті Харкові, пов'язаних з російською федерацією, харківські письменники пропонують надати ряду вулиць імена славетних діячів культури та літератури, котрі жили і творили у нашому місті... Вулицю Пушкінську - на вулицю Григорія Сковороди: філософа і письменника, трьохсотліття від дня народження якого будемо відзначати у грудні 2022 року, - йдеться у зверненні.
Вулицю Сергія Єсеніна (раніше Економічна) письменники запропонували перейменувати на вулицю Василя Мисика — українського поета, перекладача, сходознавця, який останні тридцять років проживав у будинку №3.
Вулицю Лермонтовську – на вулицю Майка Йогансена (1895 – 1937) – українського поета та прозаїка доби "Розстріляного Відродження", харків'янина. Жив на вулиці Лермонтовській.
30 червня мер Харкова Ігор Терехов висловився проти перейменування вулиці Пушкінської. Даючи коментар "Радіо Свобода", він запитав: "У чому винен Пушкін, що народився Путін?" Він додав, що у місті планують змінити близько 400 назв, пов'язаних із Росією.
Терехов нагадав, що 11 травня Московський район став Салтівським, а Московський проспект – проспектом Героїв Харкова. Харків також розірвав відносини із російськими містами-побратимами.
19 червня мер Одеси Геннадій Труханов у коментарі The New York Times сказав, що його турбує зростання ненависті до всього російського, та висловився проти перейменування вулиці Пушкіна.