Як адаптуватися у чужій країні: сайт для українських біженців

На сайті є корисна інформація по п’ятнадцяти країнах Європи, які надають прихисток тим, хто тікає від війни.

Війна увірвалася у життя кожного українця – зруйнувала плани та мрії, знищила впевненість у завтрашньому дні та забрала почуття безпеки. Через повномасштабне російське вторгнення багато наших співвітчизників були змушені прийняти, мабуть, найважче у житті рішення – покинути свій дім і виїхати з України. Поспіхом складені валізи, заплакані жінки, які з дітьми за руку та зі своїми домашніми улюбленцями біжать на потяг, – на жаль, це реалії сьогодення…

Після перетину кордону більшість наших співвітчизників вимушені починати своє  життя з нуля: шукати роботу, орендувати житло, оформлювати документи та соціальну допомогу, влаштовувати дітей до учбового закладу.  Корисна інформація для біженців із відповідями на найнагальніші питання – безцінна допомога українцям під час війни! 

Волонтери українського простору добра Goodcity створили вебсайт https://ukraine.goodacity.org/ із корисною інформацією по п’ятнадцяти країнах Європи, які нададуть прихисток тим, хто тікає від війни: Польща, Німеччина, Нідерланди, Австрія, Литва, Словаччина, Франція, Чехія та інші країни дали притулок нашим землякам, які втекли від війни. Сайт створено для допомоги українцям за кордоном. 

«Для того, щоб допомогти нашим співвітчизникам адаптуватися в новій, часто  незнайомій для них країні, ми зібрали корисну інформацію, яка постійно оновлюється, про житло, роботу, освітні можливості для школярів та студентів, вивчення мови тощо, – зазначають волонтери Goodacity.  – Увесь контент структуровано за категоріями: «Житло», «Документи», «Робота», «Освіта», «Медична допомога», «Транспорт», «Тварини»  тощо - це дуже зручно для пошуку. 

Ми й далі наповнюватимемо сайт інформацією, яка допоможе усім українцям за кордоном, а ви, будь ласка, діліться посиланням на наш сайт та розповідайте про нього тим, кому він може стати у нагоді.

Кожен може допомогти тим, кого торкнулася кривава рука війни. Якщо ви знаєте інформацію, яка допоможе біженцям з України із пошуком роботи чи житла за кордоном, перевезеннями по Європі або ще у якийсь спосіб, долучайтесь і напишіть нам, скориставшись формою на сайті. Приєднуйтеся до взаємодопомоги!»