Лідери Великобританії, Німеччини, Італії, Канади, Франції, Японії та США обговорюють ключові проблеми та виклики сьогодення. «Усі країни «Групи семи» стурбовані тими викликами, які стоять перед нами. Зниження темпів зростання в деяких країнах, інфляція, нестача сировини та збої в ланцюжках поставок – це зовсім не другорядні проблеми. І саме тому ми маємо разом нести відповідальність за ситуацію в економіці», - заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц. За американською ініціативою лідери "Великої сімки" також обговорили плани щодо стримування впливу Китаю на країни, які розвиваються.
Володимир Зеленський виступив перед G7
Однією з ключових тем є війна в Україні. "Діяти у зв'язку з війною в Україні та її наслідками, діяти заради продовольчої та енергетичної безпеки, для реагування на кліматичні виклики. Такі наші цілі для саміту", - заявив президент Франції Еммануель Макрон.
А прем'єр-міністр Британії Борис Джонсон закликав не послаблювати підтримку України та запевнив, що Великобританія зі свого боку продовжить її. "Зараз не час послаблювати позицію щодо України - українці потребують підтримки G7 більше, ніж будь-коли", - наголосив він. Президент США Джо Байден та канцлер Німеччини Олаф Шольц також домовилися продовжувати військову допомогу Україні.
Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо та прем'єр Британії Борис Джонсон записали спільне відеозвернення до українців, у якому висловлюють захоплення боротьбою України та обіцяють подальшу підтримку.
Президент Володимир Зеленський у понеділок, 27 червня, виступив на саміті «Великої сімки» у Німеччині. Як повідомляє Reuters, у своєму відеозверненні він попросив допомогти Україні із системами протиповітряної оборони, запровадити нові санкції проти Росії та надати гарантії безпеки.
Росія отримає нові санкції
Лідери країн «Великої сімки» почули заклик українського президента і домовилися запровадити нові санкції проти Росії. Як повідомляє сайт Білого дому, країни «Великої сімки» й надалі виснажуватимуть критично важливі компоненти путінського військово-промислового комплексу, не даватимуть золотовалютним резервам центробанку підтримувати економіку та позбавлятимуть російського диктатора Володимира Путіна ресурсів, необхідних для ведення війни».
Це будуть:
- Заходи, спрямовані проти російського військового виробництва та ланцюжків постачання.
- Використання тарифів на російські товари на допомогу Україні.
- Обмеження участі Росії у світовому ринку.
- Покладання відповідальності на винних у порушеннях прав людини, включаючи воєнні злочини, спекуляцію та незаконну владу.
- Значне зобов'язання G7 щодо бюджетної підтримки та іншої підтримки України.
Як повідомляє Bloomberg, лідери країн "Великої сімки" у підсумковій заяві саміту хочуть оголосити про своє зобов'язання надавати безстрокову підтримку Україні для її захисту проти російської агресії. "Ми продовжимо надавати фінансову, гуманітарну, військову та дипломатичну підтримку і будемо на боці України стільки, скільки знадобиться", – йдеться у документі.
Великих сенсацій від саміту чекати не доводиться. "Ми не зрушимо гори", - сказав перед його початком канцлер Шольц. Головним підсумком можна назвати демонстрацію єдності G7 як західного клубу перед війною РФ проти України, про що говорив президент США Байден.
Введуть заборону на імпорт золота з Росії
Одна з центральних тем діалогу лідерів Німеччини, США, Канади, Франції, Великобританії, Італії та Японії – війна в Україні та її економічні наслідки, що призвели до стрімкого зростання цін на енергію та продовольчої кризи. У прес-службі британського уряду заявили, що чотири країни "великої сімки" - Велика Британія, США, Японія та Канада - вже "найближчим часом" запровадять заборону на імпорт російського золота. За підрахунками Вашингтона, нове ембарго позбавить Москву близько 19 мільярдів доларів на рік. Щорічно Росія виробляє близько 10% всього світового золота, яке є важливим активом центробанку РФ.
«Заходи, які ми оголосили сьогодні, прямо вдарять по російських олігархах і в серце воєнної машини Путіна. Нам потрібно виснажити путінський режим через його фінансування. Великобританія та наші союзники роблять це», - заявив прем'єр-міністр країни Борис Джонсон. Серед пропозицій також запровадження верхньої стелі цін на російську нафту.
Закордонні ЗМІ
Time:
«Війна в Україні домінуватиме на триденному саміті. Основна увага приділятиметься подоланню економічних потрясінь, що послідували за вторгненням Росії до України та наступними західними санкціями - областям, у яких, на думку експертів, пошук єдиного підходу буде легшим завданням.
Україна є одним з основних світових постачальників зерна та олії. Вторгнення Росії порушило нормальне виробництво та призвело до рекордних світових цін на продовольство».
Newsweek:
«Війна в Україні – головний пункт порядку денного саміту лідерів найбільших промислово розвинених країн світу. Санкції щодо Росії та відновлення країни, до якої вона вторглася, є ключовими темами для обговорення.
Хоча стримування російської агресії буде головним на порядку денному, канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що війна не повинна відволікати від інших глобальних проблем, таких як кліматична криза чи пандемія».
Deutsche Welle:
«Війна, клімат, голод, злидні, здоров'я – ось перелік тем саміту G7 цього року. Але на зустрічі домінуватиме агресивна війна Росії проти України та її наслідки. На тлі жорстокості, з якою діє російська армія в Україні, пацифістські лейбористи дедалі більше замовкають. Санкції проти Росії та нова довгострокова допомога Україні обговорюються у перший день саміту».