У Канаді знайшли унікальну мумію мамонта: збереглася навіть шерсть

Останки пролежали у вічній мерзлоті понад 30 тисяч років.

Government of Yukon

У Канаді на золотих копальнях знайшли мумію мамонтеня. Як пише Science Alert, мамонтеня застрягло в багнюці понад 30 тисяч років тому. Замороженого мамонта геологи знайшли після того, як молодий шахтар на золотих родовищах Клондайка знайшов останки під час викопування гною.

Вчені назвали мамонтеня Тр'ондек Хвеч'ін Нун Чо га, що на мові хан перекладається як "велике дитинча". За словами палеонтолога, шахтар зробив "найважливіше відкриття в палеонтології в Північній Америці".

У мамонтеня збереглися кігті, шкіра, шерсть, тулуб та навіть кишки, наповнені травою. Скоріш за все, дитинча мамонта було зі своєю матір'ю, коли наважилося відійти занадто далеко і застрягло у багнюці.

-  Нун Чо га красива і одна з найнеймовірніших муміфікованих тварин льодовикового періоду, коли-небудь знайдених у світі,- прокоментувала знахідку  палеонтолог уряду Юкону доктор Грант Зазула.

Шерстистий мамонт був розміром приблизно з африканського слона. Вони блукали по землі приблизно 4000 років тому. Ранні люди полювали на них для їжі, а кістки та бивні мамонта використовувались для мистецтва, знарядь праці та житла. Учені розходяться щодо того, що призвело до вимирання мамонтів - полювання чи зміна клімату.