У дайджесті – анонси матеріалів, які ви могли пропустити з 20 по 24 червня. А також у вихідні ми розповімо вам про умільця, чиє авто їздить не на бензині, а на дровах (неділя, 10-30). Про плюси та мінуси для нашої економіки від отримання статусу кандидата на вступ до ЄС (неділя, 9-30) та правила отримання виплат для внутрішніх переселенців (неділя, 13-00).
І традиційний випуск мемів тижня (субота, 16:00).
У рубриці «Політика»
Правозахисниця Ганна Саєнко: Конвенція руйнує ґендерні ролі. Про легалізацію ЛГБТ у ній жодного слова
Ще одна з тем, що обговорюються на тижні, – ратифікація Україною Конвенції Ради Європи про запобігання та боротьбу з насильством щодо жінок і домашнім насильством, т.зв. Стамбульська конвенція. Ті, хто конвенцію не читав, але заздалегідь не схвалює, побоюються, щоб не узаконили в нашій країні не лише нетрадиційні відносини, а й десятки гендерів. Про що насправді ця Стамбульська конвенція і як вона допоможе Україні стати ближчою до ЄС, розповідає юрист Ганна Саєнко.
У рубриці «Економіка»
Комунальні нововведення: збільшення платіжок за воду та квест для пенсіонерів від «Нафтогазу»
Усі чотири місяці військового стану українцям обіцяли, що комунальні тарифи залишаться незмінними. Але виявилося лише на словах. Насправді ми зіткнулися з тим, що 8,8 млн споживачів насильно повернули до ДК «Нафтогаз України», а це, у свою чергу, викликало плутанину з платіжками та проблеми із поверненням сплаченого авансом.
Ну і заразом змусять більше платити за холодну воду – «за себе та за того хлопця»
Розбираємося, як мінімізувати витрати на комуналку.
У рубриці «Суспільство»
Як москалі село Москалі захоплювали: перепилися та втратили екіпаж танка
У цьому селі з виразною назвою – від сили 20 будинків та мешканців людей сто, навіть крамниці немає. Але й вона потрапила під окупацію. Москалі під окупацією москалів – це звучало смішно, якби не було гіркою правдою. Як село пережило навалу рашистів «КП в Україні», розповіли місцеві жителі.
Поради нашим у Польщі: навіщо дитині дарувати шкарпетки і коли казати «курва»
Польща прийняла найбільшу кількість наших переселенців. Логіка українців проста – Польща близько, ми всі слов'яни – які можуть бути проблеми із розумінням місцевих? Як виявилося, у глобальному сенсі проблем немає, а ось усілякі дрібниці, з яких і складається наше життя, дуже відрізняються. Наприклад, їжу у свята та вихідні не купиш – все зачинено. Міжміський транспорт ходить не за розкладом. Погода – непередбачувана, борщ – не те, чим здається. І взагалі: знайомі слова означають прямо протилежне. Вчимося розуміти поляків правильно.
Турагент Ганна Безай про доречність відпочинку, про тури для українців та ціни в Єгипті
Хоч трохи розслабитися під мирним небом біля теплого моря і повернути дітям радість – цілком зрозуміла мрія багатьох українців. І вона, незважаючи на війну, не така вже й недосяжна. Український туристичний бізнес не зламався і продовжує пропонувати співвітчизникам відпочинок, хай і з поправкою на воєнний час. Війна застала турагента Анну Безай у Єгипті, тому довелося їй залишатися в цій країні. Про варіанти відпочинку у воєнний час, про те, як живеться нашим у Єгипті – з перших вуст.
Заборона російських пісень: Висоцького та Токарєва включати можна, Окуджаву – не можна
Давно час було заборонити т.зв. «російський рок» і російську попсу, що доносяться з кожного караоке. ВР ухвалила закон про заборону російської музичної продукції у публічному просторі, про захист та розвиток національного продукту. Однак деякі моменти цього закону викликають питання – наприклад, чи є «хороші» виконавці? І кого можна слухати вдома? Розбирали незрозумілі місця документа із експертами.
Директор Одеського зоопарку: Наші тварини не знають про війну, навіть сирен не бояться
Одеському зоопарку скоро 100 років. А 40 років тому у ньому почав працювати нинішній директор Ігор Бєляков. Про те, як збираються відзначати ювілей під час війни (24 вересня), чому вирішили, незважаючи на постійні повітряні тривоги, відкрити парк для відвідувачів, як живуть леви-переселенці з харківського «Фельдман Екопарку» та як прихистили домашніх вихованців тих, хто евакуювався з Одеси – у розмові із «КП в Україні».
Бонус – несамовита історія про відвідувачів ведмедиці, що вирвалася в натовп, і розповідь про те, як жив зоопарк під час румунської окупації у Другу Світову.
У рубриці "Шоу-біз"
Вікторія Апанасенко: Стою зі шваброю в руках, а мені кажуть, що я – «Міс Україна Всесвіт»
Представляти нашу країну у фіналі всесвітньо відомого конкурсу краси «Міс Всесвіт» поїде Вікторія Апанасенко, яка минулого року здобула титул першої «Віце-Міс Україна Всесвіт». Поговорили з Вікторією про її волонтерську діяльність, про те, що вона пережила, коли бомбардували її рідний Чернігів, у якому залишилися її рідні, про підготовку до конкурсу та про хейт у соцмережах.