Співачка Тіна Кароль підтримала закон, що забороняє російську музику в Україні, який напередодні ухвалила Верховна Рада. За словами артистки, цей крок дозволить Україні бути більш незалежною та окреслити кордони як культурна нація.
- Я вітаю музикантів та український народ, що ми крок за кроком стаємо незалежними. Дуже важливо тримати лише наш стрій, який цікавий лише нам, – заявила Кароль в ефірі загальнонаціонального телемарафону.
Співачка вважає, що в Україні мають навести лад у гастрольній діяльності. Зокрема у світових благодійних концертах, де звучать і пісні російською мовою.
– Я хочу виступити з ініціативою. Ми маємо навести лад у концертній діяльності, яка називається "благодійні концерти на підтримку України, де збираються кошти". Я вважаю, що ці концерти мають називатися комерційними, і вони жодним чином не можуть представляти Україну. Потрібно якось налагодити це або вказувати, що на концерті звучать російські пісні, представляє/не представляє артист Україну. Тому що у спільноти за кордоном виникає питання: "Так ми не розуміємо, ви воюєте чи співаєте російською на своїх благодійних концертах?" - уточнила знаменитість.
Виконавиця зазначила, що цей закон дасть змогу розвитку для молодих артистів:
- Це дозволить розвивати молодь, надати їм шанс звучати, адже сьогодні вони мають один майданчик – Інтернет. Також ми загартовуємо нову історію України таким складним та болючим шляхом. Але давайте писати цю нову історію без рашистів. Раша, гудбай, – наголосила Кароль.
На думку Кароль, цей закон також допоможе вирішити питання з українськими зірками, які будували кар'єру в РФ після 2014 року, а з початку повномасштабної війни в Україні дотримуються нейтралітету.
- Таке регулювання російської музики трохи пригасить той пил, стримає перебіжчиків, які так лукаво повертаються під селфі до своєї Батьківщини, - зазначила співачка.
Що за закон
Заборона на використання російської музики у медіа та громадському транспорті була прийнята Верховною Радою 19 червня. Згідно з законом, в Україні заборонено публічне виконання музики, що виконується співаком чи співачкою, які були чи є громадянами Росії. За винятком громадян України, які були громадянами Росії. У разі порушення цієї норми телерадіоорганізації зобов'язуються сплатити штраф до держбюджету у розмірі 10% від ліцензійного збору. При цьому частку пісень державною мовою на радіо збільшили з 35% до 40%.