Єврокомісія рекомендувала надати Україні статус кандидата на членство у Європейському Союзі. Про це заявила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Вона зазначила, що заявки України, Молдови та Грузії ретельно вивчили.
- На думку Комісії, Україна чітко продемонструвала прагнення та рішучість жити за європейськими цінностями та стандартами. Україна вже впровадила близько 70 відсотків правил, стандартів та норм ЄС. Ми всі знаємо, що українці готові померти за європейську перспективу. Ми хочемо, щоб вони жили з нами європейською мрією, - сказала голова Єврокомісії.
Рекомендація передбачає, що Україна і надалі проводитиме низку важливих рефор.
Символічно, шо про своє рішення Урсула фон дер Ляєн повідомила, вбравшись у кольори українського прапору - жовтий жакет та блакитну сорочку.
На саміті 23—24 червня лідери європейських країн остаточно вирішуватимуть, який статус надати Україні. Під час візиту до Києва президенти Франції, Руминії, прем'єр міністр Італії та канцлер Німеччини заявили, що їхні країни будуть рекомендувати надати цей статус Україні.
Єврокомісія надала план дій, який треба виконати для початку переговорів України про вступ до ЄС.
- Ухвалення та впровадження законодавства про процедуру добору суддів Конституційного Суду України, включаючи процес попереднього відбору на основі оцінки їх доброчесності та професійних навичок, відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії.
- Завершення перевірки доброчесності кандидатів у члени Вищої ради юстиції та відбір кандидатів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
- Подальше посилення боротьби з корупцією, зокрема на високому рівні. Завершення відбору та призначення нового директора НАБУ та прокурора САП.
- Забезпечення відповідності законодавства про боротьбу з відмиванням грошей стандартам Групи з фінансових заходів (FATF).
- Ухвалення комплексного стратегічного плану реформування всього правоохоронного сектору як частини середовища безпеки України.
- Має запрацювати «антиолігархічний» закон;
- Необхідно привести законодавство про ЗМІ у відповідність з європейським аудіовізуальним законодавством.
- Необхідно завершити реформу законодавчої бази для національних меншин, яка зараз готується, згідно з рекомендаціями Венеціанської комісії, і розробити механізми її впровадження.