В МОЗ запевнили, що панікувати через холеру не потрібно

Інформація про начебто наближення спалаху холери поширюється соцмережами вже декілька днів.

cgon.rospotrebnadzor.ru

В МОЗ запевнили, що Україна має достатню матеріально-технічну, організаційну та юридичну базу для реагування на випадки чи підозру на холеру. Тому панікувати через можливий спалах хвороби не потрібно, повідомили в прес-службі відомства.

- Абсолютно усі випадки, де б можна було запідозрити холеру, проходять через систему центрів контролю та профілактики хвороб.  За весь час моніторингу не було зафіксовано випадків навіть із підозрою на холеру,  - наголосили у МОЗ.

У відомстві додали, що у повідомленні, що поширюється в соцмережах, є дійсно корисні поради. До них належать рекомендації: дотримуватись базових правил особистої гігієни, використовувати безпечну воду, ретельно обробляти їжу тощо.

- Це важливо робити завжди, а тим паче влітку — сприятливу для поширення багатьох інфекцій пору року, - підсумували у прес-службі.

Інформація про можливий спалах холери шириться у соцсемережах вже деякий час. Вона почала з’являтися після того, як радник мера Маріуполя Петро Андрющенко розповів про те, що відбувається у захопленому загарбниками місті: тіла загиблих довгий час лежать просто неба на палючому сонці, сміття не вивозиться і збирається усюди у купи, а у людей немає можливості не те що помитися, а дістати чистої води просто попити. 

Холера – гостра кишкова інфекція. Має гострий характер та вражає шлунково-кишковий тракт. Викликається холерними вібріонами та їх токсинами, що проникають у шлунковий тракт через рот, викликаючи сильні діареї, через які організм зневоднюється. Максимальне поширення хвороби припадає на теплу пору року, на захворювання схильні тільки люди. Їхня сприйнятливість до холери дуже висока і досягає 95-100%. Найчастіше хворіють діти, люди похилого віку, ті, хто мають знижену кислотність шлунка та паразитарні хвороби.