Зеленський попросив світовий бізнес зберегти підтримку українських біженців

Президент визнав, що терміни їх повернення можуть затягнутися.

president.gov.ua

Володимир Зеленський попросив світовий бізнес зберегти підтримку українських біженців у разі затягування війни. Про це президент України сказав під час виступу через відеозв'язок перед учасниками Yale SEO Summit, повідомив Інтерфакс-Україна.

Глава держави констатував, що багато країн, які гуманітарно підтримують українців, почали скорочувати цю підтримку, бо їм нелегко.

- Я їх ні в чому не звинувачую, вони і так багато зробили для наших тимчасово переміщених осіб. Тому я й хочу, щоб ви звернули увагу на деякі дуже прості речі: допомагати нашим людям фінансово, поки вони за територією нашої держави – це важливо, – сказав президент.

Як приклади такої допомоги він навів тимчасову роботу, тимчасове навчання у школах та університетах, бажано офлайн, щоб була можливість спілкування та не було психологічних проблем.

Зеленський наголосив, що дуже хоче, щоб усі українські біженці повернулися додому та допомогли у відновленні країни.

- Але головне не те, що я хочу. Головне, що хочуть ці сім'ї. Тому що у нас вільна країна, і ніхто нічого нав'язувати не буде. І точно не нав'язуватиме в яких умовах, як жити і коли. Люди самі хочуть повернутися, це дуже важливо, – зазначив він.

Володимир Зеленський визнав, що більшість українських біженців хочуть повернутися додому, але терміни їх повернення можуть затягнутися. 

- Вони вірять у перемогу та вірять у повернення, але ми воюємо з Росією, і ризики, що це не завершиться завтра – вони досить високі, так воно і є. І людям, які перебувають за кордоном, в інших державах – їм потрібна підтримка, говорю відверто, фінансова підтримка на звичайні речі, – сказав президент.

Спільнота американських компаній повідомила, що із червня почне підтримку 100 тисяч українських біженців за кордоном.

Організатори Yale CEO Summit оголосили про відзначення Володимира Зеленського нагородою «Легенда лідерства» (Legend Lidership Award). Цієї премії удостоюють світових лідерів, які залишають спадщину, що надихає, виявили героїзм та вплинули на культури, галузі чи країни. Нагороду у Нью-Йорку отримав постійний представник України при ООН Сергій Кислиця.

Yale CEO Summit (Саміт генеральних директорів компаній Єлю) відбувався у Нью-Йорку. Цьогоріч об’єднав 100 топ-менеджерів глобальних компаній, а також провідних учених з американських університетів, зокрема Єльського, Гарвардського та Колумбійського.