Російська журналістка Марина Овсяннікова відповіла на претензії жителів України. Колишня співробітниця Першого каналу заявила, що не вважає себе пропагандистом.
– Я не пропагандист, у редакції Першого каналу я займалася міжнародними трансляціями. Я ніколи не писала пропагандистських текстів і не випускала їх в ефір, - написала вона у своєму Фейсбуці вранці у вівторок.
Журналістка також заявила, що відбулася в Москві штрафом за антивоєнний плакат у прямому ефірі Першого каналу, оскільки, на її думку, за неї заступилися президент України Володимир Зеленський, лідер Франції Еммануель Макрон та "американські політики".
Овсяннікова заявила також, що не вимагає зняття санкцій з Росії і не співпрацює з ФСБ, оскільки вона "не тупа".
– Я не вимагаю зняття санкцій. Мабуть, їх ще недостатньо, раз війна триває. … Я не співпрацюю з ФСБ (якщо я б співпрацювала з російськими спецслужбами, я була така ж тупа, як Боширов і Петров, які ходили по Солсбері, милувалися Собором і заодно труїли Скрипалів), - написала вона.
Марина Овсяннікова також заявила, що війна в Україні – це колективна вина росіян, що українці та росіяни не братні народи, а вона не «хорошая русская», а українка.
Колишня співробітниця Першого каналу Марина Овсяннікова 1 червня мала дати прес-конференцію у Києві про те, як влаштована російська пропаганда. Захід скасували через «негативний резонанс». «Медузі» Овсяннікова розповіла, що пробула в Україні п'ять днів – з 27 по 31 травня. Спочатку вона вирушила до Одеси, де народилася, а потім до Києва.
Після приїзду в Україну Марина Овсяннікова потрапила до бази "Миротворця". Центр протидії дезінформації при РНБО назвав ії агентом впливу російської пропаганди. Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко закликав заборонити журналістці в'їзд до країни.
У середині березня Марина Овсяннікова увірвалася до студії Першого каналу із закликами не вірити пропаганді та зупинити війну. Після звільнення з російського телебачення журналістку взяли у німецьке видання WELT.