ЗМІ: посли країн ЄС погодили шостий пакет акцій, патріарха Кирила виключили зі списку

Офіційно про шостий пакет санкцій ЄС проти Росії буде оголошено 3 червня.

parstoday.com

Посли країн-членів Європейського Союзу ухвалили офіційне рішення щодо шостого пакету санкцій для Росії за війну проти України. Про це 2 червня Твіттер традиційно першим повідомив журналіст Рікард Йозвяк.

Агентство "Інтерфакс-Україна", посилаючись на джерело у дипломатичних колах, уточнює, що патріарха РПЦ Кирила зі списку санкцій виключено.

Шостий пакет санкцій ЄС, серед іншого, включає заборону експорту хімікатів і високотехнологічних товарів до Росії, повідомляє французьке головування при Євросоюзі.

"Цей шостий пакет значно розширює санкції проти Росії на нові області, включаючи санкції проти членів апарату держбезпеки та військових, пов'язаних, зокрема, з масовими вбивствами у Бучі, підприємств промислового та технологічного сектору, пов'язаних з російською агресією, олігархів, суб'єктів російської пропаганди та членів їхніх сімей", - йдеться у повідомленні представництва, оприлюдненому у четвер у Твіттері.

У ньому уточнюється, що пакет включає заборону на імпорт нафти з РФ морем, що у поєднанні з національними рішеннями, прийнятими Німеччиною та Польщею, призведе до скорочення імпорту російської нафти на 92% до кінця року.

Крім того, очікується, що це рішення буде доповнено "якнайшвидше" забороною на імпорт нафти з Росії трубопроводами.

Також у представництві уточнюють, що новий санкційний пакет включає розширення заборон на експорт до Росії у тому числі хімікатів та високотехнологічних товарів, відключення трьох російських банків, включаючи "Сбербанк", та одного білоруського банку від системи Swift, заборону на надання послуг російському нафтовому сектору, заборону трьох російських ЗМІ, що задіяні у поширенні пропаганди, заборону на надання консультаційних послуг російським операторам.

Рішення має бути опубліковане в офіційному журналі. Публікація очікується у п'ятницю, 3 червня.

Шостий пакет санкцій серед іншого включає ембарго на нафту, яка транспортується морськими шляхами, що становитиме 2/3 від усього експорту. Цей пакет ЄС погоджував рекордно довго через позицію Угорщини, яка чинила опір запровадженню ембарго на російську нафту. Після того як решта країн ЄС пішла на компроміс щодо нафтопроводу "Дружба", Угорщина висунула нову вимогу – виключити главу РПЦ Кирила із списку санкцій.