Розвінчуємо фейки: віспу мавп винайшли в Україні, а НАТО скоро вторгнеться до РФ

Російські пропагандисти не втомлюються вигадувати нові небилиці.

t.me/rian_ru

«КП в Україні» продовжує розвінчувати фейки, які протягом тижня з'являлися у російських ЗМІ. Кремлівська фабрика фейків не зупиняється ні на день.

«Азовцям» надавали порядкові номери

У російських ЗМІ триває демонізація та поширення фейків про військовослужбовців «Азова». Кремлівські пропагандисти з посиланням на міністерство оборони РФ повідомили, що «на маріупольській базі «Азова» виявлено частину особистої справи одного з бійців нацформування, де він фігурує не під ім'ям та прізвищем, а під наданим йому порядковим номером». (Див. головне фото)

У Центрі протидії дезінформації, який працює при РНБО, заявляють, що таке повідомлення російських пропагандистів не відповідає дійсності, та вказали, на чому прокололися ЗМІ РФ.

- У наданих документах є величезна кількість помилок та русизмів, що не властиве українському діловому спілкуванню, - заявили у ЦПД.

В українських бібліотеках знайшли тисячі екстремістських видань

Росія руками мешканців ОРДЛО розпочала зачистку українських бібліотек на тимчасово окупованих територіях. І виявила «близько 2000 екстремістських видань».

У ЦПД кажуть, що жодної екстремістської літератури в українських бібліотеках не було.

– Рашисти витягують із бібліотек історичні книги, а також художню літературу, яка не співпадає із кремлівською пропагандою. Все це робиться для посилення тиску на населення, а також для майбутніх маніпуляцій та переписування історії на свою користь. Адже відомо, що людина, яка не пам'ятає історію свого народу, стає абсолютно беззахисною проти маніпуляцій. У Кремлі це добре знають і такими діями намагаються «стерти» Україну та згадку про неї, - зазначають у ЦПД.

Вірус віспи мавп вивели в українських «біолабораторіях»

З російських телеекранів та шпальт газет не сходить тема про те, що в Україні за гроші США працювали біолабораторії. Варіацій на цю тему було багато. І ось додалася ще одна – вірус віспи мавп вивели в Україні.

– Роспропагандисти стверджують, що США нібито розробляли в українських біолабораторіях віруси, серед яких і мавпяча віспа. За їхніми словами, нібито необережний персонал лабораторії вже під час проведення «спецоперації» розбив пробірку з вірусом, після чого мільйони українських біженців «рознесли» віспу Європою, - повідомляє про новий російський фейк ЦПД.

В українському МОЗ заявили, що в Україні немає випадків захворювання на віспу мавп.

- В Україні випадків захворювання на такий вид віспи не зафіксовано, - заявили в МОЗ і зазначили, що все ж моніторитимуть ризики спалаху хвороби.

Росія не влаштовувала повну блокаду Чорного моря

Російська армія заблокувала українські порти? Ні, неправда. Так стверджують у міноборони РФ.

«Збройні сили РФ щодня відкривають два морські коридори з портів Маріуполя, Херсона, Миколаєва, Чорноморська, Очакова, Одеси та Південного, але київська влада продовжує ухилятися від взаємодії з представниками іноземних держав та компаній-судновласників у вирішенні питань забезпечення безпечного виходу заблокованих суден», - Заявили в міноборони Росії.

Водночас, заступник глави МЗС РФ Андрій Руденко в одній зі своїх останніх заяв визнав, що Росія таки заблокувала всі українські порти. Більше того, назвав умови для такої деблокади – пом'якшення міжнародних антиросійських санкцій.

«Тут потрібне не лише звернення до РФ (про деблокаду портів України. – Авт.), а й глибоко дивитися на весь комплекс причин, які спричинила нинішня продовольча криза, і насамперед це ті санкції, які введені проти Росії з боку США. та ЄС, які заважають нормальній вільній торгівлі, у тому числі і продовольчими товарами, включаючи пшеницю, добрива та інші речі, тому це питання потрібно розглядати дуже комплексно та всебічно: якщо наші партнери хочуть досягти вирішення, то потрібно, зокрема, вирішувати проблеми, пов'язані зі скасуванням санкційних обмежень, які були накладені на російський експорт», – заявив російський дипломат.

Мирні жителі вільно можуть евакуюватися

У ЦПД повідомили, що в інформаційному просторі активно розповсюджується меседж російського міністра оборони Сергія Шойгу про те, що «Росія сповільнила темпи наступу в Україні для евакуації населення». Шойгу запевняє, що для виходу мирних жителів створюються гуманітарні коридори і в певний час забезпечується режим тиші.

Насправді ж російська армія не зменшувала темпів наступу. Наприклад, у Сєверодонецьку та Лисичанську справжнє пекло: мирне населення бомбардують і обстрілюють з повітря та землі. Жодного режиму тиші немає. Щодо гуманітарних коридорів, то вони влаштовані так, що місцеві жителі можуть евакуюватися лише до Росії.

НАТО вторгнеться до Росії

У Росії починає розкручуватися наратив про те, що ось-ось НАТО почне наступати на РФ.

- Літаки країн НАТО суттєво збільшили свою відкриту активність у безпосередній близькості до українських кордонів. Задіяння такого групування цілком схоже на підготовку операції вторгнення, - повідомляє про російські наративи ЦПД.

У НАТО такі побоювання спростовують, заявляючи, що вони піднімали винищувачі, оскільки були зафіксовані російські літаки поблизу кордонів країн НАТО. І це було ще наприкінці квітня.

- Винищувачі швидкого реагування з Польщі, Данії, Франції та Іспанії у різний час піднімалися у повітря в Балтії для посилення безпеки повітряного простору союзників. У Чорноморському регіоні піднімалися винищувачі швидкого реагування Румунії та Британії для ідентифікації невідомих об'єктів, що наближалися до повітряного простору союзників, повідомили у прес-службі командування повітряних сил Альянсу.

Іноземні компанії пішли з Росії, щоб повернутися

У російських ЗМІ запущено інформаційну хвилю, що не варто панікувати і засмучуватися, що з Росії йдуть іноземні компанії. Вони йдуть, щоб повернутися.

«Близько 400 іноземних компаній пішли із РФ. Для когось причиною стали санкції та проблеми з логістикою. Іноземні компанії шукають шляхи обходу обмежень, щоб торгувати з РФ», - повідомляють проросійські телеграм-канали.

У ЦПД запевняють, що ці фантазії росіян багато в чому не мають нічого спільного із реальністю.

- Усі їхні повідомлення базуються на припущеннях, що іноземні компанії пройдуть ребрендинг або налагодять «сірі схеми» ввезення продукції, і звичайні товари повернуться до магазинів. Насправді ж міжнародні компанії намагаються зберегти репутацію та не потрапляти під санкції. І саме тому безкомпромісно дотримуються внутрішнього законодавства. Аналітики міжнародних консалтингових компаній допускають роздрібну закупівлю іноземних товарів, яку можуть робити російські споживачі біля інших країн. Але про торгівлю чи постачання товарів у підсанкційну країну не йдеться, - зазначають у ЦПД.