У Криму знесли історичну будівлю, в якій мешкав архітектор Лівадійського палацу

Російські окупанти продовжують знищувати культурну спадщину.

t.me/denisovaombudsman

У Ялті, в тимчасово окупованому Криму, росіяни знесли будинок, де жив головний архітектор міста та автор його знакових споруд. Про це розповіла уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Повідомлення про знищення історичної будівлі омбудсмен отримала від мешканців півострова.

У знесеному загарбниками будинку жив Микола Краснов, який був головним архітектором Ялти з 1887 до 1899 року. Саме він став творцем проектів Лівадійського палацу, собору Олександра Невського в Ялті, палацу "Дюльбер" у Місхорі, Юсуповського палацу в Кореїзі, кінотеатру імені Шевченка у Сімферополі та багатьох інших творів архітектурного мистецтва. Загалом його спадщина налічує 60 авторських споруд.

- За повідомленнями ЗМІ, так званий "кримський відділ всеросійської громади охорони пам'яток історії та культури" зовсім недавно, у квітні 2022 року, передав окупаційній адміністрації документи, що свідчили про історичну та культурну цінність будівлі, - зазначила Денисова.

Вона зазначила, що знищення культурної спадщини на тимчасово окупованій території Криму є порушенням 4-ї та 5-ї статей Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту. Вони припускають, що окупаційна влада має поважати, а також забезпечити охорону та збереження культурних цінностей.