Розповідаємо про головні події 92-го дня війни в Україні.
- Пєсков заявив, що Москва чекає від Києва "прийняття вимог та усвідомлення ситуації де-факто, реальної ситуації, яка існує". На уточнююче питання журналіста, чи йдеться про територіальні поступки, Пєсков сказав: "Це не територіальні поступки. Києву треба, ще раз повторюю, визнати ситуацію де-факто і просто тверезо оцінити. Президент Зеленський раніше говорив, що Україна не вестиме переговори з Росією, доки не поверне під контроль території, окуповані після 24 лютого".
АТБ, "Фора", "Сільпо" стверджують, що дефіциту солі не буде, оскільки вони можуть або вже закуповують сіль у інших виробників. Є також імпортний продукт. Але зростання цін варто очікувати, пише Forbes Україна.
Російські війська знову обстріляли Харків. 17 поранених та 7 загиблих - серед них 9-річна дитина, повідомив голова ОДА Олег Синєгубов.
До Києва приїхала прем’єр-міністр Фінляндії Санні Марін. Вона зустрілася із президентом Зеленським.
До зруйнованої окупантами Бучі (Київська область) приїхала прем'єр-міністр Фінляндії Санна Марін, пише Gazeta.ua з посиланням на голову Київської ОДА Олексія Кулебу.-
США не мають наміру скасовувати санкції проти Росії в обмін на розблокування українських портів, заявив офіційний представник Держдепартаменту США Нед Прайс, повідомляє "Європейська правда".
- У Донецьк до хірургічного відділення клініки Калініна завезли партію хірургічного обладнання, вкраденого з маріупольської лікарні #1. Як повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко, обладнання для анестезії унікальне і було придбано у 2021 році за декілька мільйонів гривень. Все вкрадене обгорнуто у подарункову обгортку «Единой России».
- На території Херсонщини запрацювали російські мобільні оператори. Як пише «Страна», про це заявив призначений оккупантами "глава адміністрації Херсонської області" Володимир Сальдо.
- На Харківщині ворог обстріляв Балаклію. Поранені 10 людей, серед них 9-річна дитина. Загинули чоловіки 64 та 82 років. Вивезти з Балаклії до Харкова вдалося тільки 9-річну дівчинку, вона у стабільно тяжкому стані. Інших пацієнтів госпіталізували до Куп’янської ЦРЛ, повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.
- У Сумах комунальні автобуси курсуватимуть лише у пікову годину. Це пов'язано з нестачею пального в місті, повідомили в КП БМР "Електротранс" у Фейсбуці. Так, курсування автобусів організовано за таким часом:
вранці - з 6:30 до 9:30,
увечері - з 16:30 до 18:00. -
Ювенальні прокурори: внаслідок збройної агресії РФ в Україні загинуло 240 дітей. Ще понад 436 поранено. Найбільше постраждало дітей у Донецькій області - 151, Київській - 116, Харківській - 105, Чернігівській - 68, Луганській - 50, Херсонській - 49, Миколаївській - 45, Запорізькій - 28, Сумській - 17, у м. Києві - 16, Житомирській - 15. Цифри не остаточні.
-
25 травня до Кирилівки (Запорізька область) зайшло 30 одиниць російської техніки. За повідомленням місцевих жителів, майже на кожному перехресті стоять БТРи. Є ймовірність, що кирилівські бази відпочинку можуть стати прихистком для окупантів та постраждати від мародерства, як це було у Бердянську, повідомили у Запорізькій ОВА.
- У Маріуполі окупанти оголосили про подовження навчального року до 1 вересня. Тобто діти залишаться без канікул. Основна мета навчання - деукраїнізація та підготовка до навчального року за російською програмою, повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.
- Росія викрала понад 230 тисяч українських дітей. Усіх вони депортовані на територію РФ, заявив радник Постпредставництва України при ООН Сергій Дворник.
- 25 травня росіяни здійснили 3 нальоти вертольотами Мі-8 по 2-3 одиниці у групі по Миколаївщині та Херсонщині вздовж усієї лінії опору. Як повідомили в оперативному командуванні «Південь», українські війська напад зірвали, проте окупанти встигли здійснити низку пострілів. В результаті у населених пунктах вздовж лінії зіткнення виявлено влучення снаряда у житловий будинок.
- Володимир Зеленський розкритикував заяву колишнього державного секретаря Сполучених Штатів Генрі Кісінджера, який запропонував Україні віддати частину території Росії: "Таке враження, що у пана Кісінджера на календарі не 2022 рік, а 1938 рік, і він думав, що розмовляє з аудиторією не у Давосі, а у тодішньому Мюнхені. До речі, у реальному 1938 році, коли сім'я пана Кісінджера рятувалася з нацистської Німеччини, йому було 15 років, і він усе чудово розумів. І від нього тоді не чули, що треба начебто адаптуватися до нацистів замість того, щоб рятуватися чи боротися з ними".
Французький сатиричний журнал Charlie Hebdo зробив номер із роботами українських карикатуристів. Кошти, отримані з цього номера, підуть на допомогу Україні.