Директор Українського інституту книги назвала твори Пушкіна та Достоєвського "шкідливими"

Олександра Коваль хоче прибрати із бібліотек російську класику.

facebook.com/UkrainianBookInstitute

Директор Українського інституту книги виступила за те, щоб забрати з бібліотек російську класику. В інтерв'ю "Інтерфакс-Україна" Олександра Коваль назвала твори Пушкіна та Достоєвського "шкідливими".

- Це справді дуже шкідлива література, вона може справді впливати на погляди людей. Тому моя особиста думка, що ці книги також мають бути вилучені з публічних та шкільних бібліотек. Вони, напевно, мають залишитися в університетських та наукових бібліотеках для вивчення фахівцями коріння зла та тоталітаризму, - сказала вона.

Коваль розповіла, що у її шкільні роки була суцільна російська класика, яку вважали вершиною світового письменства, проте це не так.

- За рахунок того, що ми досить середньо знали світову класику, багато хто залишився з переконанням, що це справді та література, без якої неможливо розвинути інтелект та естетичні відчуття, бути освіченою людиною.

За її підрахунками, у бібліотеках зараз понад 100 мільйонів книг, які треба вилучити. Насамперед, “ідеологічно шкідливу літературу”, видану за радянських часів як російською, так і українською мовами. Олександра Коваль сподівається зробити це до кінця 2022 року.

- У друге коло вилучення потраплять книги сучасних російських авторів, видані у Росії після 1991 року. Причому, ймовірно, різних жанрів, у тому числі книги для дітей, і любовні романи, і детективи. Це очевидна вимога часу. Хоча я розумію, що вони можуть мати попит, - додала вона.

Директор Українського інституту книги сподівається, що поповнити бібліотечні фонди допоможе громадськість та міжнародні інституції.

Український інститут книги – державна установа при Міністерстві культури та інформаційної політики України.