У 12 країнах світу вже підтвердилося 92 випадки захворювання мавпячої віспи. Ще у 28 людей – підозра. Про це повідомляє прес-служба Світової організації охорони здоров'я.
- Станом на 13:00 21 травня до ВООЗ надійшли повідомлення про 92 лабораторно підтверджені випадки та 28 випадків з підозрою на віспу мавп, розслідування яких триває, з 12 держав-членів, які не є ендемічні за вірусом віспи мавп, у трьох регіонах ВООЗ. На сьогоднішній день не зареєстровано жодної пов'язаної смерті, – повідомили в організації.
За даними ВООЗ, більшість випадків захворювання на вірус були виявлені серед чоловіків, які мають статеві контакти з чоловіками, які звертаються за допомогою до закладів первинної медико-санітарної допомоги та клініки сексуального здоров'я. Найбільше хворих зафіксовано у Великій Британії, Іспанії та Португалії.
- Ситуація змінюється, і ВООЗ очікує, що з розширенням епіднагляду в неендемічних країнах буде виявлено більше випадків віспи мавп. Наявні в даний час дані свідчать про те, що найбільший ризик наражаються на тих, хто мав тісний фізичний контакт з хворою мавпою віспою, поки у них є симптоми, - зазначено в повідомленні.
ДОВІДКА
Мавпа віспа - це вірус, що передається людині від тварин з симптомами, дуже схожими на ті, що спостерігалися в минулому у хворих на віспу, хоча клінічно менш важкі. Перший випадок захворювання людини був виявлений у дитини на Конго 1970 року. Вірус мавпячої віспи передається від однієї людини до іншої при тісному контакті з осередками ураження, повітряно-краплинним шляхом та зараженими матеріалами. Інкубаційний період віспи мавп зазвичай становить від 6 до 13 днів. Віспа мавп зазвичай проходить сама по собі, але у людей зі зниженим імунітетом може протікати у тяжкій формі.