Українське журі "Євробачення" потрапило у скандал: куди поділися бали для Польщі

Наше професійне журі не дало жодного бала Польщі, яка з перших днів війни надала українцям безпрецедентну підтримку.

facebook.com/kalush.official

Після оголошення результатів голосування глядачів та професійного журі на "Євробачення-2022" багато хто звернув увагу на те, що думки глядачів та професіоналів кардинально розійшлися. Українці віддали найвищу оцінку 12 балів Польщі, яка підтримує країну та її мешканців з перших днів війни. При цьому журі не віддала полякам жодного балу. Не дивно, що соцмережі вибухнули негативними коментарями, до них також приєдналися артисти.

Цього року головою журі став український продюсер Вадим Лисиця. Також бали фіналістам виставляли соліст «Піккардійської терції» Андрій Капраль, співачка Ірина Федишин, диригент Андрій Яцків, кінокритик Лук'ян Галкін.

Журі дало 12 балів – Великій Британії, 10 – Португалії, 8 – Нідерландам, 7 – Греції, 6 – Швейцарії, 5 – Азербайджану, 4 – Швеції, 3 – Австралії, 2 – Вірменії, 1 – Чехії.

Тобто українське журі також поставило "0" Литві та Румунії, які також підтримують Україну. 12 балів віддали Великій Британії, 10 – Португалії, 8 – Нідерландам.

Після того, як українці почали масово писати про непрофесіоналізм журі перепрошувати братів-поляків, свої оцінки прокоментувала Ірина Федишин. Співачка запевнила, що віддала Польщі 10 балів.

- Ситуація з Польщею не приємна не лише вам, а й мені. І якби я була на бік глядацького голосування, я б теж була такою розлютованою. Тому що, незважаючи на те, що «Євробачення» все ж таки «нібито» аполітичний конкурс, важко відсторонитися, коли у твоїй країні війна і більше руку допомоги тобі простягає Польща. Коли я побачила такі результати, це було шоком і для мене, - зазначила вона.

Співачка розповіла, що кожен член журі не знав скільки хто комусь поставив балів, бо кожен ставив бали від себе самого у бланку, і не має права це обговорювати, бо це фіксується юридично під наглядом нотаріуса та притягається до відповідальності. Потім усі бали підсумовуються організаторами у цифри.

- Тому, незважаючи на те, що не можна оприлюднити свої голоси і за це можна бути оштрафованою, я знімаю фото своєї анкети, де видно скільки балів отримала Польща особисто від мене. Як так вийшло, що для Польщі вийшло 0 балів? Я не знаю відповіді на це питання, - зазначила вона і подякувала польському народу за підтримку.

Вадим Лисиця, у свою чергу, теж підтвердив, що голосування відбувалося під пильною увагою юриста, але зазначив, що всі учасники отримали ті оцінки, на які заслужили:

- Ніяких преференцій та інших заохочень ніхто не мав... Як голова журі – я точно готовий відповідати за демократичний вибір, зроблений цього року.
За гуманітарну, військову та фінансову допомогу Україні ми будемо вдячні Польському народові вічно! Але ж це не пов'язані речі, - зазначив він.

Kalush Orchestra виграли конкурс у ніч з 14 на 15 травня у Турині. Гурт вийшов на сцену під 12-м номером. Після виступу колектив англійською закликав допомогти Україні, врятувати Маріуполь та "Азовсталь". Колектив колектив отримав найбільше балів - 631 (від журі 192 і від глядачів 439). На другому місці Великобританія (466), а на третьому – Іспанія (459 балів).