SLAVA KAMINSKA - "Додому"
Співачка Слава Камінська (SLAVA KAMINSKA) випустила пісню "Додому", слова та музику до якої Камінська написала, перебуваючи у Нідерландах. Це перша авторська робота співачки українською мовою.
Це не тільки мій біль. Це біль моєї країни. Я російськомовна українка, яка народилась в Одесі, і для мене це перша работа українскою мовою як автора. Хоча ні, це не робота – це крик душі. Дуже багато жінок з дітьми виїхали до інших країн, аби бути у безпеці. Але душею ми залишились вдома. Я впевнена, що немає кращої країни, ніж Україна. Я впевнена, немає міста краще того, де народились ми та наші діти. Кожного дня я впевнююсь у тому, наскільки нам пощастило бути українцями, і я з гордісю кажу і буду казати, що я УКРАЇНКА! Інша країна ніколи не стане моїм домом. Все моє життя залишилося вдома... В Одесі, у Маріуполі, у Києві, у Харкові. Я переживаю за своїх дітей, тому донині знаходжуся не там, де хотілося б мені і моїй родині. Тільки зараз я сповна усвідомила, наскільки я люблю свою країну! Я ХОЧУ ДОДОМУ! - розповіла про прем'еру Слава Камінська.
Денис Деркач Budapest Scoring Orchestra - Symphony of Ukraine
Український композитор Денис Деркач у рамках авторського проекту DenDer Orchestra написав симфонічну мелодію на підтримку Маріуполя. Автор зізнався, що робота над музикою розпочалася ще у 2014 році, а закінчив її після повномасштабного вторгнення Росії до України. Зібрані від монетизації кошти будуть передані до фонду організації Kontramarka Help на покупку мобільного шпиталю мешканцям Маріуполя поблизу місць активних бойових дій.
- У цей важкий час усі ми втратили спокій, але український народ показав усьому світові свою силу духу, свою любов і синергію добра. Увесь світ підтримує Україну і надихається. Безумовно, ми втратили невимовно багато, але натомість отримали шанс на возз'єднання, на перемогу і на внутрішню трансформацію, яка проілюстрована витонченим лейтмотивом мелодії Symphony of Ukraine, - каже Денис Деркач.
Ото Немсадзе - “Україно”
Учасник "Голосу країни" грузинський співак Ото Немсадзе презентував трек, присвячений нашій країні. Слова до пісні написала українська поетеса, солістка гурту VLASNA Тетяна Власова.
- Ця пісня присвячена сміливому народу України, який наразі захищає свою свободу. Я певний час жив в Україні і завжди буду вдячний українцям за те, як вони тоді мене прийняли. Своєю піснею я хочу підтримати всю Україну, кожного українця, кожну українку. Грузія з вами, зараз і назавжди. Ми обов’язково переможемо! Слава Україні! - зазначив артист.
LESAN - “Українці Борять”
Співак LESAN представив пісню “Українці борять”, написану у перший місяць війни. Фрагмент треку, опублікований автором у TikTok, набрав понад мільйон переглядів, тому він випустив студійну версію.
GRABAR – "Там і тут"
Співак GRABAR у дебютному треку "Там і тут" розмірковує про статус біженця, чи українець залишається українцем, якщо їде до іншої країни.
Друга частина пісні – це вірш «Візія» поета Олега Ольжича, який відчув на собі статус «емігранта».
- Головний меседж треку - - це вимушена еміграція українців. Вона почалася не 24 лютого, а набагато раніше: 30-ті роки, переселення кримських татар, сьогоднішня війна, - зазначив артист.
Мика Ньютон - "Вільні"
Співачка Міка Ньютон презентувала пісню "Вільні", яку виконала разом із Джоном Леджендом на премії "Греммі". Це перша композиція українською мовою, яка прозвучала на музичній церемонії, і перша пісня артистки за останні кілька років.
- Оригінальна версія пісні «ВІЛЬНІ» написана John Legend, і для мене була велика честь заспівати її на "Греммі". Енергія на сцені була неймовірна, і я дуже вдячна Джону і продюсерам, що вони привернули увагу до України. Вся Арена аплодувала нам стоячи кілька хвилин. Відчувалась велика підтримка! - розповіла виконавиця.
Skarny та Sovgray - "Burning Love"
Українські саунд-продюсери та діджеї Skarny та Sovgray представили трек-колаборацію Burning Love про шалену прихильність до близької людини і кохання. Усі роялті від прослуховування треку підуть на гуманітарну допомогу українцям.
Chekson - "Скільки ще"
Київський музикант Chekson випустив трек "Скільки ще", в якому співає про людські страждання під час війни із російським агресором. Ілюстрацію до обкладинки зробила художниця Аліна Конік, взявши за основу фото із наслідками бомбардувань рашистами залізничного вокзалу Краматорська.
Тамара Балюк - "Запитай"
Хто б міг подумати, що 23 лютого я писатиму вокал, не маючи уявлення про те, що війна вже на порозі нашого дому. Вагалась довго, виставляти чи ні… Але ж це - велика праця, і не тільки моя… Тим більше відверті, щирі почуття, які пронизують серце, не мають права лишатись за кулісами, - розповіла про прем'єру дебютного треку учасниця "Голосу країни-10" Тамара Балюк.
NK - You crying
Співачка Настя Каменських (NK) презентувала англомовний трек You crying, в якому просить людей з усього світу не мовчати про жорстоку війну в Україні. Слова та музику артистка написала у співавторстві з чоловіком Олексієм Потапенком (Потапом).
- Україна ніколи не здасться. Вона продовжує боротися за незалежність і щастя своєї нації. І цей подвиг бачить вся планета. Хочеться, щоб якомога більше людей знали про нашу силу та відвагу у боротьбі за свободу. Нам важливо, аби війна в Україні, яка є справжнім геноцидом українського народу, не перетворилася у тишу. Адже тільки-но жорстокість стане чимось “звичним” і породить мовчання, стане чутно розбиті серця мільйонів мирних жителів. Світова підтримка неоціненна. Та дуже хочеться, щоб її сила стала сильнішою за агресію, яка знищує Україну. Адже ми не здаємося і просимо не здаватися міжнародну спільноту. Добро завжди перемагає. А добрих сердець значно більше за ту кількість агресорів, які чинять зло на наших землях. За нами перемога, - прокоментувала прем'єру артистка.
ROXOLANA - "Тримайся"
Співачка ROXOLANA представила новий трек "Тримайся", в якому нагадує про найвідоміші меми та закликає всіх підтримувати один одного, а також допомагати Збройним силам України. Першими пісню почули українські військові, до яких артистка приїжджала з концертами під час війни.
MU2MOON - "Три Моряки"
Гурт MU2MOON презентував трек “Три Моряки”, на створення якого надихнула історія дідуся двох музикантів колективу - барабанщика Гліба Мараховського та гітариста Ігоря Макарова, які є двоюрідними братами. В основі треку - бретонська народна пісня Tri Martolod. Українську версію тексту створили вокаліст В'ячеслав Пітак та бас-гітарист Артем Ясницький.
- Усі учасники гурту — одесити, тож не дивно, що у кожного з нас є родичі-моряки — у кого дід, у кого прадід, у кого тесть, але історія дідуся Гліба і Ігора — найкрутіша. Він був справжнім моряком — бунтарним та непокірним. До бабусі сватався дуже наполегливо, навіть спочатку збрехав їй, що у нього є сім’я і діти, щоб вона втратила пильність і підпустила його ближче. В результаті вони одружились. Моряки — це сміливі люди, для яких вся земля, а особливо море — їх великий дім. Нам здається, у цій пісні ми змогли передати їх настрій та їх ставлення до життя, - зазначили музиканти.