Щотижневий дайджест про редакційні матеріали, на які варто звернути увагу цього тижня. А у вихідні, як завжди, ще більша концентрація цікавого. Традиційні розвінчання російських фейків, нова порція військово-польового гумору.
О 12-00 7 травня на вас чекає зустріч із Мариною Боржемською (не тільки фітнес-поради!), а о 19-00, 7 травня чорний маг розповість, як окультизм впливає на хід війни і як рашисти нашкодили самі собі, використовуючи символи V та Z.
У неділю, 8 травня, о 10-30 експерт розповість, як можна використати трофейну техніку. А 9 травня, о 9-30 – історія стійкого півника з Бородянки та заводу майоліки, чия продукція славилася по всьому Союзу.
А поки що відбірні матеріали минулого тижня:
У рубриці «Суспільство»
Експерти про російську літературу: Ще невідомо, як Пушкін відреагував на війну з Росією
В Україні сповнені рішучості знести з наших вулиць та з нашої культури все, що пов'язано з Росією – від зносу пам'ятників та перейменувань вулиць того ж Пушкіна, до повного очищення шкільної програми від російських класиків. Але є нюанси. Кого з класиків все ж таки варто залишити і як їх викладати – «КП в Україні» розбиралася з експертами.
Співробітники "готелю Періс Хілтон" на Закарпатті: 90% номерів у нас зайняті переселенцями
У 2019 році на Закарпатті, в селі Російські Комарівці тільки й розмов було, що ось приїде світська левиця Періс Хілтон, викупить у сусідньому Нижньому Солотвино крутий курортний комплекс. І ось тоді і робота з'явиться, і дороги нормальні прокладуть.
Втім, Періс Хілтон не дочекалися. У комплексі, як і раніше, відпочивали українці. А після 24 лютого стало не до відпочинку. Хто залишився – і живе вже понад два місяці, хто переночує і далі на захід – а черга з охочих оселитися не зменшується. Незважаючи на те, що номери тут дорогі: за двомісний номер зі сніданками – 5400 гривень на добу у найвищий сезон.
А от у Російських Комарівцях – біженців приймають безплатно ще й підгодовують. Як живуть багаті та бідні, об'єднані спільним лихом – евакуацією – у нашому репортажі.
Зіткнення з Європою: чому багатьом українцям не підійшло життя за кордоном «на всьому готовому»
Побоювання, що багато українців, які евакуювали закордон, пустять там коріння і не повернуться, принаймні сьогодні не відповідають істині. Українці масово вертаються додому.
Наші співвітчизники зіткнулися з тим, що життя треба починати з чистого листа. Коли ти, успішна у себе на Батьківщині людина, раптом не можеш навіть квиток на автобус купити чи звичні ліки. Розбираємось, чому вийшло так, що багато хто переплутав туризм з еміграцією.
Екс-головний архітектор Києва Сергій Целовальник: Не зараз, але й «Батьківщину-Мати» теж треба зносити
У Києві почали зносити монумент «возз'єднання України та Росії», готують до перейменування станції метро та вулиці – щоб позбавитися всього, що хоч якось пов'язує нашу країну з російськими окупантами. Обговорили з колишнім головним архітектором столиці Сергієм Целовальником, чи є хоч якась художня цінність, наприклад, пам'ятники Щорсу та Ватутіну, чи варто рубати з плеча у справі перейменування і чим заважає монумент Батьківщини-Матері, що вже став символом Києва.
У рубриці «Економіка»
Ніхто нікуди не їде: 7 важливих питань щодо дефіциту бензину
Держрегулювання цін на бензин та дизель призвело до нестачі палива. До АЗС вишиковуються кілометрові черги, відпускають лише по 10 літрів за раз – то ще й спробуй знайди, на якій заправці бензин взагалі є!
Хто винен у ситуації, що склалася і що робити? Поговорили з експертами на найболючіші питання щодо нестачі палива.
У рубриці "Шоу-біз"
Дівчинка з кліпу Еда Ширана та гурту «Антитела»: Прийшла війна, і здавалося – танців вже ніколи не буде
«КП в Україні» поспілкувалася з юною виконавицею головної ролі у кліпі на пісню 2Step Ярославою Нефедовою. Дізналися, що професійно бальними танцями дівчинка займається з 5 років, що її доля дуже схожа на долю героїні – їй теж довелося тікати з Києва, і що під час зйомок по місту вдарила ракета. А мати Ярослави розповіла, що її дочка сама домовилася про кастинг і що саме Яся змусила всю сім'ю евакуюватися на захід України.