Україна звільнила з російського полону 28 військових та 13 цивільних

Обмін полоненими 6 травня: 41 українець повернувся на батьківщину, серед них – святий отець.

facebook.com\Ирина Верещук

Відбувся черговий обмін полоненими між Україною та Росією – вже дев'ятий офіційний з початку повномасштабного вторгнення. Україні вдалося повернути додому 41 особу, включаючи 11 жінок. Про це 6 травня на своїй сторінці у Фейсбуці повідомила віце-прем'єр Ірина Верещук.

- Додому повертаються 28 військових та 13 цивільних. Особливо радісно, що сьогодні серед звільнених є настоятель храму Православної Церкви України, – написала вона.

Скільки людей Україна передала російській стороні, міністр не уточнила. РФ зазвичай обміни полоненими не коментує зовсім.

Минулого разу, 30 квітня, серед повернутих додому була вагітна жінка. Перед цим обміном Верещук заявила, що Україна більше не дасть добро на жодний обмін, якщо серед полонених не буде українських жінок.

Історія обмінів

30 квітня 14 українців повернулися додому

28 квітня в обміні з боку України (повернулися з російського полону) брали участь 45 осіб

21 квітня 19 українців вдалося визволити з полону

19 квітня внаслідок обміну в Україну повернулися 60 військовослужбовців, з них 10 офіцерів та 16 цивільних осіб.

14 квітня Україна повернула додому 30 людей – 8 мирних громадян, 5 офіцерів, 17 бійців ЗСУ.

1 квітня Україна провела обмін у форматі "86 на 86", повернувши зокрема 15 військовослужбовців.

24 березня українська влада провела обмін військовополоненими у форматі 10 на 10. Крім того, врятували захоплених російськими окупантами 19 членів екіпажу рятувального судна "Сапфір".

Українська влада також обміняла 9 російських строковиків на полоненого мера Мелітополя Івана Федорова, якого викрали 11 березня.

1 березня на Сумщині місцева влада обміняла російського командира на 5 українських бійців територіальної оборони (цей обмін був місцевою ініціативою, а не державною).