У ПАРЄ продовжать використовувати російську мову, незважаючи на виключення Росії

Документи перекладатимуть, щоб зберегти зв'язок із людьми з Росії та Білорусі.

facebook.com/ParliamentaryAssembly

У Парламентській асамблеї Ради Європи ( ПАРЄ ) продовжать частково використовувати російську мову. Про це 3 травня “ Європейській правді ” повідомив помічник нардепа Лесі Василенко Ерік Кучеренко.

- Остаточне рішення ще належить ухвалити Комітету міністрів, але ПАРЄ рекомендує й надалі перекладати всі документи Ради Європи російською. А от трансляції засідань ПАРЄ цією мовою, ймовірно, вже не буде, - написав у своїй статті фахівець із міжнародного права.

Асамблея на весняній сесії рекомендувала продовжити використання російської мови в Раді Європи, незважаючи на те, що після виходу РФ російська не є державною мовою для жодного члена організації. Німецький депутат від групи соціалістів Франк Швабе запропонував зберегти її використання у значному обсязі, і Асамблея це підтримала. Мотив цього рішення – зберегти контакт із суспільством Росії та Білорусі. Будь-яка співпраця з російською та білоруською опозицією можлива лише у разі визнання її представниками територіальної цілісності держав-членів Ради Європи, зокрема України.

Весняна сесія ПАРЄ відбулася у Страсбурзі минулого тижня. То була перша повноцінна сесія після початку російського вторгнення в Україні. Також вона стала першою за останні 24 роки, яка пройшла без хоча б формальної участі делегації Держдуми РФ. 15 березня на екстреній зустрічі Росію одноголосно виключили з Ради Європи. Літня сесія ПАРЄ відбудеться у червні.