На річницю трагедії в Одесі готувалися диверсії та провокації. Їх готували довірені особи екс-нардепа Іллі Ківи – вони мали організовувати провокаційні акції із залученням «титушок» та дестабілізувати ситуацію в Одеській області, повідомила прес-служба ДБР.
Так, правоохоронці затримали 12 осіб, підозрюваних у підготовці диверсій, протестів та заколотів на Одещині. Серед них - один з довірених Іллі Ківи.
– (Довірений. – Ред.) мав організувати на замовлення забороненої "ОПЗЖ" провокаційні акції в Одесі та інших регіонах України. Як було встановлено під час оперативних заходів, він відповідав за збір «спортсменів» в Одесі та забезпечував їхню участь на акціях та мітингах на території країни на замовлення Ківи, - наголосили у ДБР.
Другий помічник Ківи ховався на Закарпатті. Він відповідав за підбір титушок, які охороняли представників "ОПЗЖ" під час масових заходів в Одеській та Київській областях.
- Під час акцій довірений Ківи надавав вказівки, що робити учасникам, зокрема з використання фізичної сили. Масові акції фінансувалися представниками політичної партії «ОПЗЖ», – додали у ДБР.
У затриманих було виявлено арсенал зброї та вибухівки. Велика кількість автоматів, кулеметів, гранат, пістолетів та патронів до них зберігалася у приватному будинку одного з підозрюваних. А також прапори з комуністичною символікою, медалі, антиукраїнські книги та агітаційні брошури. За задумом ворога, вони мали реалізувати свій злочинний план на річницю трагічних подій – 2 травня.
ДБР порушило щодо затриманих кримінальне провадження за державну зраду (ч. 1 ст. 111 КК України). Усі передані Службі безпеки України для подальших процесуальних дій.
У Сумах підозрюваного в держзраді відпустили під заставу в 1,5 мільйона гривень. У прокуратурі заявили, що «категорично не згодні» з рішенням та мають намір оскаржити його.
Що за трагедія 2 травня в Одесі
2014-го року цього дня відбулися сутички між проросійськими та проукраїнськими активістами. Частина проросійських активістів сховалася в Будинку профспілок, до будівлі вони занесли ящики з коктейлями Молотова та компонентами для їх виготовлення, а також дерев'яні піддони, які використовували для будівництва барикади у вестибюлі.
В результаті стрілянини та використання запалювальних сумішей будівля загорілася. Але люди звідти не змогли вибратися. Загинули 48 людей та 208 отримали поранення.
2 травня в Одесі щороку відзначають як День пам'яті за загиблими внаслідок цих трагічних подій.