Глава Офісу президента Андрій Єрмак провів онлайн-зустріч з українськими артистами та спортсменами. Учасники зустрічі обговорили актуальні питання щодо розвитку культурної та спортивної індустрій під час дії воєнного стану в Україні. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.
- Хотів би вам подякувати за те, що ви робите: за те, що ми всі разом, за те, що хтось сьогодні територіальній обороні, хтось їздить до наших військових і виступає перед ними. Хтось сьогодні виступає за кордоном і робить свій внесок, щоб світ знав, що у нас відбувається сьогодні, щоб світ нас так потужно підтримував. В історії людства не було підтримки однієї країни, яку зараз має Україна, – звернувся до артистів Єрмак.
Як зазначив голова ВП, зараз українці переживають історичний момент, бо на нашу країну дивиться увесь світ. Він наголосив на важливості, щоб інтерес артистів переріс у спільні проекти.
Про що говорили зіркові учасники зустрічі:
Телеведуча Маша Єфросиніна запропонувала проводити міжнародні марафони та телемости за участю виконавців із різних країн: "Зараз перехідний момент, пошук інтонації для того, щоб продовжувати говорити зі світом про те, що в Україні все ще страшна війна. Треба шукати цю інтонацію".
Режисер Алан Бадоєв заявив про необхідність залучати міжнародні фестивальні та художні майданчики для того, щоб за допомогою мистецтва показати, як війна в Україні позначиться на подіях у Європі та у всьому світі. Також він запропонував провести телемости між невеликими населеними пунктами України та європейськими містами: "Треба, щоб вони зрозуміли: ми – це також ви, і це наша спільна проблема. Треба перейти від гасел та повідомлень до більш глибинного, «артового» впливу".
Лідер гурту «Антитела» Тарас Тополя наголосив на важливості підтримки концертної індустрії у військовий період, а також вирішенні законодавчих проблем захисту авторських прав.
Актор студії "Квартал 95" Олександр Пікалов закликав колег підтримувати українських захисників і їздити в гарячіші точки: "Треба буде розширювати діапазон (концертів – ред.), потрібно їхати в гарячіші точки. Дайте можливість їхати вперед".
Актор "Кварталу 95" Євген Кошовий виступає у групі, яка гастролює біля Житомира, а співак Дмитро Шуров наголосив, що такі концерти мотивують українських захисників та піднімають бойовий дух.
Актриса Ірма Вітовська запропонувала створити продукт, який буде спрямований на популяризацію української історії за кордоном та спростування російських наративів про Україну: "Для нас це важливо як для сильного гравця, який не йде до Європи, а повертається до Європи. І чому ми повертаємось, чому ми претендуємо на Європу – їм (європейцям – ред.) треба пояснити”.
Співачка Тіна Кароль розповіла про проект шоу, присвячений питанню історичної самоідентифікації України: "Шоу спрямоване на підтримку українських артистів, що залишилися без грошей і без сцени".
Телеведучий Олександр Педан запропонував проводити благодійні фестивалі та дитячі турніри на підтримку ЗСУ, які також можуть стати цікавим дозвіллям для дітей-переселенців.
Головний режисер Національної опери України ім . повинні не лише виїжджати на гастролі до населених пунктів на сході, а й виступати перед тимчасовими переселенцями у західних регіонах країни.
Поет Юрій Рибчинський наголосив на необхідності продовжувати повноцінну творчу та концертну діяльність під час війни: "Єдина зброя, яка у нас із колегами є – це музика, це поезія, і це найшвидше, що може сьогодні піти загалом… Головне, щоб кожен із нас робив свою справу заради перемоги.
Директор Національного художнього музею України Юлія Литвинець повідомила, що зараз музей готує в Іспанії проект, присвячений українській національній ідентичності: "Він (проект – ред.) буде пов'язаний з тим, чим Україна відрізняється від Росії, що Україна – це не Росія і що наше мистецтво, особливо наш український авангард, є базовим авангардом для всього світу.