Дефіцит палива сьогодні спостерігається по всій Україні, і змова трейдерів тут ні до чого. Про причини нестачі палива, а також про те, чому кияни досі не помічали цієї проблеми, на своїй сторінці у соцмережі розповів директор Консалтингової групи А-95 Сергій Куюн.
– Дефіцит палива сьогодні не лише у столиці, але й по всій країні без винятку, – каже експерт. – Місцеві адміністрації навіть роблять окремі заяви. Насправді труднощі з бензином у більшості регіонів продовжуються вже кілька тижнів, просто у Києві про це не знали чи не звертали уваги.
«Несподіванка» у столиці пов'язана здебільшого з тим, що трейдери намагалися постачати Київ у пріоритетному порядку. Але останнім часом у місто повернулося багато киян, споживання зросло. Великі мережеві компанії кажуть, що продають наразі стільки ж пального, скільки пару тижнів тому. Але якщо раніше цього обсягу вистачало на день, то нині – на кілька годин. А постачати більше поки що немає можливості.
- Має місце і відверте «рагульство»: за словами власників АЗС, багато машин навіть не можуть втиснути в бак ті жалюгідні 10 літрів, які відпускають в «одні руки», - продовжує Куюн. - Влазить лише 4-5 л, тому що бак повний. Додало тиску на працюючі АЗС й закриття окремих станцій, що витратили всі запаси пального навіть при нормативній реалізації.
Водночас експерт запропонував шукати в ситуації позитив і навіть сам знайшов кілька моментів.
- Доведеться більше ходити та їздити на велосипеді – це корисно для здоров'я!
- Буде менше шкідливих вихлопів – ще один плюс здоров'ю!
- Зменшення споживання - це удар по РФ. Менше імпортуватимемо, не створюючи попит на нафту, і це допоможе нашим європейським партнерам відмовитися від російської нафти та нафтопродуктів.
- Зниження особистого споживання допоможе «критичним» споживачам, тобто тим, кому справді потрібно їхати, а не з офісу та додому.
- Сидимо вдома, а не роз'їзджаємо містом під час тривоги. Вчорашній приліт про це знову нагадує.
Насамкінець Сергій Куюн зазначив, що давати прогнози про швидке подолання проблеми не готовий. За його словами, над цим працює багато людей, оскільки ситуація невигідна нікому.