Член київської комісії попросив зупинити бездумне перейменування вулиць столиці

Введену владою спецпроцедуру Тіміш Мартиненко-Кушлянський назвав новим більшовизмом.

facebook.com/kyiv.city.council

Член київської комісії з питань найменувань Тіміш Мартиненко-Кушлянський попросив владу столиці зупинити масове та бездумне перейменування вулиць. На своїй сторінці у Фейсбуці він звернувся також до міністра культури, парламентарів і депутатів Київради, зазначивши, що комісію усунули від процесу.

"Сподівався, що аргументи, логіка та здоровий глузд переможуть емоції й прагнення до політичного хайпу. Але, на жаль, нинішній процес перейменувань вулиць та інших об'єктів міста Києва перетворився на фарс, божевілля та спричинить культурну катастрофу для мого рідного міста", - написав Мартиненко-Кушлянський.

Введену Київрадою 15 квітня спецпроцедуру він назвав новим більшовизмом, оскільки хто визначає "ворожі назви" та за якими принципами встановлюватимуться нові – невідомо. Так, киянам запропонували перейменувати проспект українського поета Павла Тичини та червоноармійця Олексія Береста, який підняв прапор Перемоги над Рейхстагом у 1945 році.

"Спочатку його пам'ять затерла радянська система, бо українці не мають бути головними героями у радянській перемозі, а тепер його ім'я пропонує ліквідувати Київрада. До речі, це той самий Берест, якому дав звання Героя України Віктор Ющенко. Як вам таке, Вікторе Андрійовичу?" - написав Тіміш Мартиненко-Кушлянський.

Перейменування вулиці казахського поета Жамбіла Жабаєва підведе Київ під міжнародний скандал, вважає член комісії.

Одним із тих, хто включився у дискусію, став народний депутат від “ЄС” та колишній голова Інституту пам'яті Володимир В'ятрович. Він - за рішення Київради про тотальне перейменування вулиць, але важливо, щоб процес був якісним та продуманим.

"Йдеться не просто про перелік назв, але й про органічне розміщення кожної з цих назв на місцевості, що потребує всебічного аналізу та вдумливих рішень", - написав він у ФБ.

Ще один нардеп від "ЄС", Микола Княжицький, зазначив на своїй сторінці, що в Івано-Франківську вдалося врятувати від перейменування вулицю російського дисидента Андрія Сахарова.

25 квітня секретар Київради Володимир Бондаренко повідомив, що кількість російських та білоруських топонімів, які запропонували перейменувати, збільшилася до 467. Збір пропозицій триватиме до 1 травня, їх приймають електронною поштою. Кияни вже запропонували перейменувати вулицю Пушкінську на Європейську, а Льва Толстого – на Полка «Азов». 26 квітня у Києві демонтували бронзовий пам'ятник двох робітників під аркою Дружби народів.