Росіяни вивезли з Маріуполю картини Куїнджі та Айвазовського

За словами радника мера міста Петра Андрющенка, в Маріуполі зберігалось сім оригінальних шедеврів.

t.me/andriyshTime

В Маріуполі тривають вуличні бої в секторі від заводоуправління Азовсталі до вул. Українського Козацтва (парк Веселка). В той же час росіяни прибрали зі свого публічного інформаційного поля всі публікації боїв, повідомив у своєму телеграм-каналі радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

За його словами, з 26 квітня російські окупанти заборонили в’їзд в місто навіть з боку Новоазовська. Окрім того, обмежено пересування всередині міста.

- Потрапити в Маріуполь без посвідчення про проходження фільтрації для громадян України неможливо. Для громадян Росії та «ДНР» видають дозвіл на в’їзд без фільтрації  на 3 дні. Само посвідчення про проходження фільтрації для всіх інших діє лише 7 днів. Окрім того, окупанти анонсували окремий папір – дозвіл на перебування на вулиці, - написав Андрющенко.

Він підкреслив, що місто дедалі більше перетворюється «на реальне гетто». Відношення з боку росіян до маріупольців, запевнив Андрющенко, «як до рабів, не зважаючи на проукраїнські або проросійські погляди мешканців». Деякі поступки роблять літнім людям та дітям.

На даний час окупанти з РФ повністю вивезли всі цінні експонати з Музею краєзнавства та Художнього музею. Раніше в Маріуполі зберігалось сім оригінальних шедеврів, які за попередньою інформацією  були передані окупантам. За його словами, РФ отримала:

В цілому, відмітив Адрющенко, поведінка воєнних РФ змінилась - якщо на минулому тижні вони намагались «підкупити» або лагідно вмовити до співпраці, то зараз «вдались до фізичного примусу та шантажу».

-  В разі відмови людей катують, і у підсумку вони вимушені вставати до роботи. То ж за можливості передавайте близьким, хто досі не евакуювався – робота в гуманітарних цілях та ще більше через примус – не колаборація і не злочин. Хай бережуть себе і не наражають на небезпеку, - написав Андрющенко.

Він підтвердив, що росіяни масові обдзвонюють маріупольців, особливо що працювали в держслужбах під час Революції гідності. Дзвіники надходять від колишніх керівників поліції, податкової, прокуратури  та інших служб, що останні роки переховувались в Криму.  І пропонують людям зустрітись і «поговорити про майбутнє».