Аби ви не пропустили найцікавіші та найважливіші матеріали, ми підготували для вас традиційний дайджест за тиждень із 16 по 22 квітня. А також рекомендуємо вам звернути увагу на матеріали, які вийдуть на цих святкових вихідних: що було на великодньому столі у наших предків, будні «кулінарного батальйону», причини сьогоднішніх чвар у політичних колах та зовсім дику історію про загибель підлітка, якого прийняли за ДРГ,
У рубриці «Політика»
Політолог Володимир Фесенко: Не виключаю, що на пост президента можуть балотуватися бойові генерали
Війна ще не закінчилася, а в політичних, експертних колах, та й просто у фейсбуці вже обговорюється тема, що потрібно проводити дострокові парламентські, і, не виключено, що і президентські вибори. Кому вигідні розмови на цю тему, хто зараз користується популярністю у електорату, якими гаслами політики залучатимуть електорат, які партії зміняться, з'являться чи зникнуть – дізнавалися у голови Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимира Фесенка.
У рубриці "Події"
Володимир Цибулько про окупацію: Із загарбників просто пер російський соціалізм
Політолог та письменник Володимир Цибулько пережив кілька тижнів окупації під Гостомелем. За його словами, російські солдати не просто крали та громили все, що бачили, але робили це із почуття класової ненависті. Про те, як треба було з ними спілкуватися, щоб вижити (хоча, як каже наш спікер – це все лотерея), скільки має змінитись поколінь, щоб українці змогли без ненависті говорити про росіян і про те чи варто мілітаризувати українську політику Володимир Цибулько розповів КП в Україні».
У рубриці «Суспільство»
Орнітолог: Через війну ми можемо втратити багато видів птахів - від яструбів до горобців
Звичайно, поки йдуть військові дії, гинуть люди, валиться вдома – якось не до птахів. Але світ не за горами і настав час задуматися про те, що буде з нашою природою. Наразі пернаті, як і люди, змушені залишати звичні місця гніздування, рятуючись від вибухів, пострілів та канонад. Гучні звуки заважають їм розмножуватися. І не факт, що навіть із настанням світу ці птахи повернуться на насиджені місця.
Старший науковий співробітник Дніпровсько-Орельського природного заповідника Олександр Пономаренко розповів, які птахи можуть зникнути, а які навпаки збільшити свою чисельність. Чому люди, які пережили голод і холод, так охоче підгодовують голубів, і чи впізнають птахи людей в обличчя.
Обпалені, поранені, але не підкорені: долі тварин, які стали героями військових фото
Ще одна тема про братів наших менших, які пережили жахи окупації. Коти та собаки стали поплуярними завдяки роботі фотографів. Всі чули про трагічну історію акіта-іну з Бучі, яка втратила господиню, і відмовляється покидати рідний будинок. Переживали за обгорілого котика із села Андріївка Київської області, захоплювалися відвагою джек-рассел-тер'єра Патрона, який нарівні з рятувальниками розмінює звільнені території. Ми дізналися, як склалися долі цих та інших чотирилапих. Багато фото та відео.
Філателісти про марку «Російський військовий корабель…»: Щоб підвищити цінність, треба було її відправити самому собі
Популярність нової поштової марки із зображенням того самого, відправленого на відому адресу крейсера «Москва» побила всі рекорди. Люди дві доби стояли в черзі, щоб придбати марку з малюнком Бориса Гроха. А зараз на онлайн-аукціонах вони з'явилися у продажу за неймовірними цінами. Але ось чи вдасться їх продати за шалені гроші і що робить марку безцінною поговорили з філателістом Володимиром Цьомрою, а також дізналися про нові роботи Бориса Гроха.
У рубриці «Шоу-бізнес»
Олександр «Фоззі» Сидоренко: Головне, коли закінчиться війна, щоб ми мали почуття, що ми не програли
Футболіст, письменник та соліст групи ТНМК сьогодні зайнятий волонтерством, намагаючись знайти для ЗСУ та тероборони найнеобхідніше. Нещодавно навіть виставив на аукціон футболку Романа Зозулі зі своєї колекції, щоб придбати на виручені гроші бронежилети. Одна заковика – писати пісні зараз практично не виходить. Ми розпитали музиканта про його сьогоднішнє життя та про мрії на майбутнє.