На Венеціанській бієнале встановили роботу харківського художника Павла Макова

Художник розповів світовій пресі, як тиждень ховався в укритті та зміг залишити місто.

twitter.com/Talkart

На Венеціанській бієнале встановили роботу представника України, харківського художника Павла Макова. Проект “Фонтан виснаження” відтворили через 27 років із моменту створення. Про це 21 квітня повідомили в Інстаграмі-акаунті українського павільйону, а також опублікували фотографії роботи.

20 квітня у рамках бієнале відбулася прес-конференція. Коментуючи тезу організаторів виставки про «місце зустрічі різних культур», Павло Маков сказав, що єдиний діалог, який можливий із Росією з 2014 року, відбувається на фронті.

"На жаль, російська культура наразі приходить до України у вигляді ракет. Ми фактично нині рятуємо нашу культуру від тотальної руйнації", – цитує його "Укрінформ".

Заступник міністра культури та інформаційної політики Катерина Чуєва сказала, що наразі як ніколи українська культура має бути почута. Вона заявила, що росіяни свідомо знищили та пошкодили багато українських культурних об'єктів, зокрема драматичний театр у Маріуполі та монумент Тарасу Шевченку у Бородянці.

59-та Міжнародна художня виставка відкриється у Венеції 23 квітня та триватиме до 27 листопада. Цього року український павільйон отримав особливу увагу світової преси через напад Росії на Україну. Павло Маков заявив, що дав стільки інтерв'ю, скільки не давав за все життя. Музей сучасного мистецтва PinchukArtCentre привіз до Італії синьо-жовтий прапор із підписом президента Володимира Зеленського «Ми захищаємо нашу свободу», а також роботи інших українських художників.

Павло Маков розповів The Guardian, що після вторгнення Росії тиждень провів в укритті у центрі мистецтв Харківського університету і спочатку сумнівався, чи їхати до Італії. 2 березня 63-річний художник залишив місто на машині разом із дружиною та 92-річною матір'ю. Його син та донька залишилися у Харкові, щоб працювати волонтерами. Роботи художника евакуювали на захід України. Один із кураторів українського павільйону, Марія Ланько, 24 лютого встигла вивезти до Польщі 78 бронзових воронок, які були потрібні для проекту художника. Відсутні частини вона замовила у Мілані.

Венеціанська бієнале – одна з провідних виставок сучасного мистецтва, що проходить два непарні роки у Венеції. В рамках бієнале проводяться Венеціанський кінофестиваль та Венеціанський фестиваль архітектури. Україна бере участь у Венеціанській бієнале з 2001 року.

Павло Маков – один із найвідоміших у світі українських сучасних художників. Він є членом Королівського товариства живописців та графіків Великобританії, членом-кореспондентом Академії мистецтв України та лауреатом Національної премії України імені Тараса Шевченка.