Обпалені, поранені, але не скорені: долі тварин, які стали героями воєнних фото

Собаки та кішки, що пережили обстріл, знаходять новий дім.

t.me/Pravda_Gerashchenko

Обідраніі, покинуті, але все ж таки живі. Багатьох домашніх улюбленців, які пережили окупацію, стрес, поранення та голод, врятували небайдужі люди. Щодня фонди допомоги вивозять із звільнених міст Київської області по 20-30 тварин. Кинуті напризволяще, чотирилапі друзі потребують медичної допомоги та перетримки. Комусь із них потрібні операція та тривала реабілітація.

Які тварини стали символами перемоги життя над смертю і хто дбає про них наразі?

Фенікс з Андріївки: порятунок обгорілого кота

Володимир Крижанівський вирушив шукати кота із села Андріївка Київської області після того, як побачив його на фотографії. Спочатку пошуки тварини не увінчалися успіхом.

"У п'ятницю ввечері я побачив пост Snizhana Buhrik про те, що кота просто сфоткали, але не забрали, і в суботу вранці поїхав за ним до Андріївки. Там підібрав трьох покинутих кішок, включаючи кульгавого та обпаленого кота. Того, що був на фото, не знайшов", - написав він.

Проте Володимир не думав опускати руки, і через якийсь час дівчина з його команди знайшла тварину в одній із ветеринарних клінік. На запитання «Це кіт із фото?» лікарі відповіли ствердно.

– 100% він! Усі травми збігаються: вуха, нижня щелепа, тип ураження шерсті, локалізація та рудий тризуб на голові, – обнадіяли медики.

Зараз знайда проходить лікування. Незважаючи на те, що кіт обгорів, лікарі запевняють: Фенікс піде на поправку. Головне, лапи лишилися на місці. До того ж Фенікс не сліпий і не глухий, як писали в мережі. Фірмова усмішка кота - це наслідок того, що у нього відірвано нижню губу, і згодом вона приросла трохи нижче.

Володимир вирішив залишити котика собі. Фенікс гарнішає на очах і радує свого господаря гарним апетитом.

"Сьогодні стало остаточно зрозуміло, як кіт Фенікс вижив у розбомбленому селі. Коли ми побачили те, що ви бачите на фото, зрозуміли, що це не кіт, а остання технологія наших інженерів, біологічна зброя нового покоління!" – з гумором написав рятівник кота.

Рудий кіт із Бучі: всі фотографували – ніхто не забрав

Хто не пам'ятає відоме фото з Бучі, на якому рудий кіт виявився інтереснішим за спалений танк противника?

"А знаєте, що найцікавіше? Що кота ніхто не забрав. Усі пофоткалися та пішли", - повідомив Володимир у Facebook.

Рижика врятував Дмитро із команди «ЗооПатруль». Разом з іншими 7 котами він вирушив до Києва. Спочатку рудий разом з іншими котами, яких волонтери підібрали у Бучі, жив в офісі магазину домашніх тварин Pethouse. Але незабаром його забрали до нової родини. У Pethouse кажуть, що радіють кожній звістки від рудого, бо нові господарі оточили кота коханням.

Пес Патрон – висхідна зірка та гроза окупантів

Мабуть, головним героєм серед чотирилапих друзів на сьогоднішній день став дворічний пес Патрон. Собака породи джек-рассел-тер'єр – права рука чернігівських рятувальників. Патрон «працює» сапером у Службі з надзвичайних ситуацій України, допомагає розміновувати раніше окуповані території і тим самим рятує життя людей.

За допомогою Патрона вдалося знешкодити понад 100 вибухонебезпечних предметів. Песик став символом перемоги і надихнув багатьох художників на створення малюнків на його честь.

Макарівський Хатіко та врятована Ляля

Ще одне врятоване життя – собака породи вівчарка. Її підібрали, коли вона стікала кров'ю. Тварину відвезли на термінову операцію. Лікарі та волонтери вірять, що, незважаючи на солідний вік, собачка видужає.

А цьому чорному тер'єрі з Бучі, який втік через обстріл 10 березня, пощастило зустрітися зі своїми колишніми господарями. Але й вони не сиділи склавши руки, а робили все від них залежне, щоб знайти вихованця.

38 днів у підвалі разом зі своїми власниками провів собака Ляля, поки його село Нестерянку Запорізької області нещадно обстрілювали загарбники. На щастя, до того як військові окупували селище та почали винищувати все, що бачили, Ляля з сім'єю встигла вирватися до Запоріжжя.

Найстрашніше позаду: тепер Ляля перебуває у безпеці та їсть нормальний корм, який їй передали волонтери.

А вірному псові породи акіта-іну з Бучі (на головному фото) пощастило менше. Він не хотів покидати рідний будинок і більше місяця ночував на його порозі. На жаль, його господині не судилося повернутися: вона трагічно загинула під час окупації. Волонтери годували собаку, а потім знайшли йому нову родину. Тепер у нього є люблячі "мама" й "тато" і навіть друг тієї ж породи акіта-іну – Чіп.

«Нових "батьків" звуть Надія та Богдан – символічно, правда? – описує цю історію у своєму телеграм-каналі радник міністра МВС Антон Геращенко. - Надія дізналася про Ріні і наступного ж дня з фотографією собаки поїхала до Макарова шукати. Після довгих опитувань місцевих вдалося знайти потрібний будинок.

Ріні зустріла їх на порозі. Надя сіла поруч і заплакала. Собака підійшов і злизав сльози.

Так почалася любов!

Кілька днів Надія їздила до собаки зі смаколиками, навіть привезла їй модну курточку, щоб та не мерзла, - так вона звикала до нової сім'ї».

Нові котячі історії

Ще одному кошеняті з Макарова пощастило знайти сім'ю. Побачивши пухнастого малюка, що сидів на підвіконні одного з зруйнованих будинків, фотограф Костянтин Сова зробив кілька знімків, після чого опублікував фото тварини на своїй сторінці у Facebook. Завдяки розголосу у чотирилапого малюка з'явилася господиня – нещодавно кошеняткові дала притулок кінорежисер з Києва Леся Харченко.

А це 12-річний Данило з Чернігова на тлі свого зруйнованого будинку з котиком на руках. Війна відібрала у хлопчика хату та рідне село, убила його сусідів та покалічила маму. Незважаючи на всі випробування, Данило не кинув друга у біді. Хлопчик продовжує дбати про вихованця, який пережив бомбардування.

Окрім порятунку кішок та собак співробітники фонду UAnimals допомагають евакуювати великі групи тварин. Наприклад, коней із «Асканія-Нова». Також волонтери вивезли 9 коней з Дергачівської дитячо-юнацької кінно-спортивної школи під Харковом і допомогли гуманітарною допомогою тваринам, що залишилися.

ЯК ДОПОМОГТИ ТВАРИНАМ

Більшості з цих тварин пощастило, при цьому багато чотирилапих, як і раніше, залишаються на вулиці і чекають на своїх господарів - колишніх і нових. Поки багато людей шукають загублених вихованців, небайдужі дбають про самотніх чотирилапих - дають їм тимчасовий прихисток і годують, поки ті не знайдуть свій дім.

«ЗооПатруль»

PayPal Dimarev79@gmail.com

UAH cards:

Privat 4731219645331848

Mono 5375414132435719

REVNYUK DMYTRO

UAnimals

paypal@uanimals.org

patreon.com/UAnimals

4441114451625790 (Олександр Тодорчук, засновник UAnimals)