Зеленський: Знищення захисників Маріуполя поставить крапку на переговорах України та Росії

Про що Київ веде переговори з Москвою і чому маріупольців не можуть евакуювати.

President.gov.ua/ru

Президент Володимир Зеленський дав інтерв'ю українським журналістам, де розповів про нинішню ситуацію на дипломатичному фронті. Глава держави зробив низку заяв про те, що відбувається в Маріуполі, а також про перебіг переговорів України та Росії. "КП в Україні" зібрала топ-цитати із інтерв'ю глави держави.

Про можливі результати переговорів України та РФ: "Мирний договір з Росією може складатися з двох документів. Один із них має стосуватися гарантій безпеки для України, інший безпосередньо її відносин з Російською Федерацією. Москва хотіла б мати один договір, який містив би вирішення всіх питань Проте всі не зовсім бачать себе за столом з РФ».

Про країни, які можуть стати гарантами безпеки України: "Ми перше коло розмови робитимемо у такому форматі на п'ятьох (Британія, США, Німеччина, Франція, Польща). Потім будуть приєднані інші країни. Поки що від інших я не отримав підтвердження".

Про знищення захисників Маріуполя: "Маріуполь – це може бути як десять Бородянок, і я хочу сказати, знищення наших військових, наших хлопців поставить крапку на всіх переговорах. Глухий кут – бо ми не торгуємо територіями та нашими людьми. І чим більше буде Бородянок, тим складніше буде.

Про ситуацію в Маріуполі: "Маріуполь. Ситуація дуже складна. Заблоковано наших військових, заблоковано поранених. Там гуманітарна криза, немає їжі, немає води, немає медикаментів. Проте хлопці захищаються. І однієї подяки мало, тому продовжуються переговорні процеси. Довіри до переговорників по Маріуполі, якщо чесно, ні. Ми домовлялися, що будуть гуманітарні коридори. Хотіли забрати поранених, наших жінок та дітей, але Росія відмовилася".

Про загрозу застосування Росією ядерної зброї: "Не треба чекати від Росії, коли вона застосовуватиме ядерну зброю, світові треба готуватися до цього. І йдеться не лише про антидоти або бомбосховища. З ними треба говорити, підписувати папір, затискати їхню економіку так, щоб у них не було навіть думки про це”.

Про обмін Медведчука на полонених українців: "Ми готові обміняти Медведчука, на українських військових, чи що може запропонувати Росія. Мені здається, ми ці сигнали публічно і не дуже публічно передали. Якщо їм це цікаво, вони відреагують".