Розвінчуємо російські фейки: «Москва» випадково потонула, а Німеччина видворює українського посла

Чергова порція російського марення.

twitter.com/_HenryBolton

Російське військово-політичне керівництво під акомпанемент пропагандистських ЗМІ продовжує створювати віртуальну реальність. Фейки про так звану «воєнну спецоперацію» множаться і пробивають дно своєю безглуздістю.

І ось які новини цього тижня пройшли через криве дзеркало російських ЗМІ.

Крейсер «Москва» втопився внаслідок детонації боєприпасів

Знаєте, чому затонув флагман російського флоту, ракетний крейсер "Москва"? Версія міноборони РФ - це трапилося під час буксирування в умовах шторму.

"Крейсер "Москва" затонув в умовах штормового хвилювання через пошкодження корпусу, отримані в ході пожежі від детонації боєзапасу", - повідомили в російському міністерстві оборони.

Насправді ж «Москву» підпалили, а потім і потягли на дно дві українські ракети «Нептун».

– Ракети «Нептун», які стоять на варті Чорного моря, завдали російському кораблю дуже серйозних пошкоджень. Та й сила слова українського народу теж спрацювала. Адже «Москва» – це той самий «російський військовий корабель», який брав участь у захопленні острова Зміїний, - розповів голова Одеської ВОДА Максим Марченко.

У полоні «ДНР» - американський генерал та французькі розвідники

«Під Маріуполем у полон взяли американського генерала Роджера Клотье, головкому Сухопутним командуванням союзників та двох інструкторів зовнішньої розвідки Франції. Вони катапультувалися після того, як сили «народної міліції ДНР» збили з ПЗРК їх два вертольоти», - тріумфально ширилася новина у проросійських телеграм-каналах. А ще раніше ці телеграм-канали повідомляли, що генерал загинув.

У НАТО такі вигадки росіян швидко спростували, заявивши, що генерал Клотьє перебуває в Ізмірі (Туреччина).

«Представники 24 союзних країн, чотирьох країн-партнерів та члени командно-силової структури NATO зараз вирішують завдання наземної війни шляхом розробки наземної доктрини в Ізмірі, Туреччина», - написав у своєму Твіттері прес-секретар Об'єднаного сухопутного командування НАТО майор Брайан Андріс.

ВСУ хотіли розпорошувати отруйні речовини

Російські пропагандисти продовжують розкручувати тему із застосуванням хімічної зброї. То вони заявляли, що українці переобладнали «Байрактари» для розпилення отруйних речовин. Тому що ЗСУ у Маріуполі самі себе обприскали з повітря отрутою. А зараз видають лихо інформацію про те, що російські військові знайшли на Херсонщині безпілотники з ємностями для рідин на 30 літрів з розпилювачами, а в дрони нібито були внесені позиції російських військових.

«Диверсію Київ готував ретельно», – пише видання «Зірка» та публікує фотографії знайдених БПЛА.

Придивляємось до фотографії та що ми бачимо?

- Це вони знову про китайські агродрони DJI AGRAS T30 для обприскування полів, яких було продано понад 250 штук в Україні, а на Херсонщині викрадено 14 штук у селі Новорайськ. Напевно, росіяни знову хочуть використати хімічну зброю в Україні та шукають бодай якесь виправдання, тому вигадують таку дичину, – повідомив голова Всеукраїнської федерації власників безпілотників Тарас Трояк.

Українські військові готують теракт із використанням хлору

Ще одна вигадка російської пропаганди – Україна готує теракт на Луганщині з використанням хлору. У російському міноборони офіційно заявили, що мають достовірні дані, що ЗСУ мають намір підірвати резервуари із хлором.

"У населеному пункті Білогорівка Попаснянського району неонацисти замінували резервуари з хлором на території водоканалу, які планують підірвати при підході до міста формувань Народної міліції ЛНР", - заявив російський генерал-полковник Михайло Мізінцев.

Цей фейк відразу спростував голова Луганської військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай. Він заявив, що КП «Попаснянський районний водоканал» не має запасів хлору для очищення води – його вивезли до Дніпра через загрозу російських провокацій.

– Ми вивезли весь хлор у Дніпро. На нашому водоканалі воду тепер очищають дорогою, але абсолютно безпечною речовиною, – заявив Гайдай. - Провокації не пройдуть! Росія не зможе повісити своїх злочинів на інших, їй доведеться взяти на себе відповідальність за знищення мирного населення України, оскільки міжнародні суди вже працюють над розслідуванням скоєних окупантами злочинів на території нашої держави.

Краматорський залізничний вокзал бомбила Україна – дубль 2

Минулого тижня у російських ЗМІ було багато фейкових заяв про те, що ракетний удар по Краматорському залізничному вокзалу, внаслідок якого загинуло близько 60 мирних громадян, - справа рук ЗСУ. І щоб ця брехня звучала переконливіше, на місцевих телеканалах запустили ролик із «логотипом» впливового британського телеканалу ВВС. Тільки ось невдача. ВВС офіційно заявила, що такий сюжет не знімала і що їх лого використовували у хибному відео.

- Нам відомо про фейкове відео під брендом BBC News, з якого нібито випливає, що Україна відповідальна за ракетний удар по залізничному вокзалу міста Краматорськ минулого тижня. BBC робить кроки для того, щоб це відео було видалено. Ми закликаємо не розповсюджувати його, а всі новини перевіряти на офіційній сторінці BBC News, - йдеться у заяві ВВС.

Німеччина видворить українського посла

На тлі масового вислання російських дипломатів із багатьох країн росіяни фонтанують «проблемами» для українських дипломатів. Російські ЗМІ заявили про те, що у Німеччині вимагають надіслати нашого посла Андрія Мельника. Новину зліпили з того, що на сайті change.org з'явилася петиція із закликом вислання з Німеччини українського посла Мельника. І підписали документ понад 15 тисяч людей.

Сам же Мельник у своєму Твіттері натякнув, що така петиція – пустушка. Подібних петицій може бути і сотня, але реальної юридичної та політичної ваги вони не мають.

«Люди, це не так просто. Я не німецький політик, дякувати Богу. Тому вам треба набратися терпіння», – написав Мельник.

Україна «списала» Харківську область

Росіяни вправно перекручують навіть правдиву інформацію. 10 квітня прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив про те, що Кабмін виділив з резервного фонду держбюджету на 2022 перший мільярд гривень на допомогу постраждалим від війни територіям: 400 млн грн для Київської області, по 250 млн грн для Чернігівської та Сумської, 100 млн грн для Житомирської.

«Українська влада виділяє мільярд гривень на відновлення постраждалих регіонів. Але Харківської області в цьому списку немає, хоча вона постраждала сильніше за Сумську і, тим більше, Житомирську. Відповідь на запитання «чому?» досить простий – Харків не у пріоритеті, як і Південно-Східна Україна загалом. Київський режим потихеньку упокорюється з тим, що не зможе утримати ці регіони, тому й не бачить сенсу витрачати на них гроші», - повідомляється у проросійських телеграм-каналах.

Президент України Володимир Зеленський вже неодноразово заявляв, що Україна не має наміру відмовлятися від своєї територіальної цілісності. Жодного міста, жодного села нікому віддавати не збираємося – захищатимемо до переможного кінця, а потім відбудовуватимемо та розвиватимемо регіони.

У свою чергу прем'єр Денис Шмигаль наголошував, що говорив саме про ПЕРШИЙ мільярд гривень. Буде і другий, третій тощо. мільярд гривень на допомогу та відновлення постраждалих від війни регіонів. Як тільки область буде звільнено, туди одразу підуть гроші.

Міжнародні організації не хочуть розслідувати трагедію у Бучі

Росія тиражує меседж про те, що міжнародне співтовариство не хоче і розслідуватиме різанину в Бучі.

«Я не чув про формування міжнародної слідчої групи у форматі ООН для розслідування того, що сталося в Бучі», - заявив зампостпред РФ при ООН Дмитро Полянський.

Ця заява абсолютно не відповідає дійсності. По-перше, генсек ООН Антоніу Гутерріш заявив, що «глибоко вражений фотографіями мирних жителів, убитих у Бучі, Україна» та «важливо, щоби незалежне розслідування призвело до ефективної відповідальності ». По-друге, прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан разом із міжнародними експертами вже відвідали Бучу, щоб розпочати своє незалежне розслідування на місцях скоєння військових злочинів.

– Побували разом із ним у Бучі Київської області, де сьогодні розпочалася ексгумація тіл убитих цивільних вже з другої великої могили на території місцевої церкви, – повідомила генпрокурор України Ірина Венедиктова.

ПИТАННЯ РЕБРОМ

Чи використовує Росія ядерну зброю?

«Друга армія» світу періодично нагадує про свій козир – ядерну зброю. Чи використовує Росія проти України тактичну ядерну зброю? Різких публічних заяв із цього приводу високопосадовці РФ не роблять. Але російські ЗМІ переповнені такими натяками-напівнатяками. До того ж, розвідки багатьох країн дають інформацію, що в Кремлі такий сценарій розглядають. Його нібито бережуть крайній випадок – якщо програють битву за Донбас.

- Враховуючи потенційний відчай президента Путіна та російського керівництва, враховуючи невдачі, з якими вони досі стикалися у військовій сфері, ніхто з нас не може легковажно ставитися до загрози, яку є потенційним застосуванням тактичної ядерної зброї або ядерної зброї малої потужності, - заявив 14 квітня директор ЦРУ Білл Бернс, але при цьому уточнив: - Хоча ми бачили деякі зміни в риториці Кремля, включаючи запровадження високого рівня ядерної загрози, на практиці поки що ми не спостерігали суттєвої зміни в розміщеннях або переміщеннях відповідного типу озброєння, які б підтвердили наші побоювання, однак ми дуже уважно стежимо за цим.

В Україні теж не виключають, що Путін може наважитися на останній крок, але оцінюють поки що такий сценарій як малоймовірний.

- Ви повинні розуміти, що ці люди і це керівництво і всі правлячі РФ хочуть жити. Усі вони люблять життя, керують державою та не хочуть віддавати владу. Вони не хочуть втратити своє життя, свою владу, довіру їхнього населення. Використання ядерної зброї призведе саме до того, що вони втратять усі. Тому я в це не вірю, – заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв'ю виданню Republic Media Network.

Про те, що розмови про застосування ядерної зброї – це радше блеф та елемент інформаційної війни, аніж реальна загроза, заявив радник міністра внутрішніх справ України Вадим Денисенко.

- Про російську ядерну атаку, якою нас у черговий раз почали лякати. Якщо стисло – це елемент інформаційної війни. Поки що росіянам не вдавалася жодна інформаційна атака на території України, - озвучив свою думку Денисенко. - Тепер, зважаючи на все, вони продовжують шукати теми, які не стільки розколюватимуть суспільство, скільки сіятимуть паніку. Звідси і наратив про ядерну війну, ядерні атаки тощо. Ядерний удар – це їхній останній козир у рукаві, який можна застосовувати, коли всі інші аргументи вичерпані.