Журналісти дізналися про долю дівчинки з прізвищем та телефоном матері на спині зі знаменитої фотографії

Віра Маковій та її мама Олександра змогли виїхати до Франції.

instagram.com/aleksandra.mako

Жінку із дворічною дочкою, фото якої з номерами телефону на спині розлетілося по всьому світові, знайшли журналісти ВВС. Вони розповіли історію сім'ї- мамі з дівчинкою вдалося врятуватися та евакуюватися до Франції, повідомляє 12 квітня BBC News.

Журналісти знайшли Сашу Маковій з дочкою Вірою на півдні Франції. 33-річна жінка розповіла про пережитий нею момент розпачу. Вірусний знімок вона розмістила в Інстаграмі, вже коли добралася до Франції.

За словами Маковій, наразі вона сама психологічно роздавлена і досі не оговталася від довгої дороги через Молдову та Румунію. Але вони "оточені любов'ю і турботою", а дитина ні про що не підозрює.

- З Вірою все гаразд. Вона надто мала, щоб зрозуміти, що відбувається. Вона щось відчуває від мене, але сама дуже маленька, щоб зрозуміти. Я дуже рада, що у неї такий вік. Дуже рада, – каже мама.

Після переїзду до Франції Олександра продовжила вести свій блог, і перший її пост був присвячений людям, які підтримали сім'ю під час евакуації.

- Я отримала десятки повідомлень із запитаннями "Як ви?" і пропозиціями допомоги. Я дуже зворушена. І в голові не вкладається, як у нашому світі одночасно може існувати це суцільне зло, що увірвалося в наші міста, і це безмежне добро, яким огорнули мене волонтери та люди тут, у коментарях, - дивується вона.

На півдні Франції Віру та Сашу зустріли волонтери, надали житло та повністю про них дбають.

"На фото Віра у сукні, яка була серед речей, які французькі батьки дбайливо приготували для українців. Я хочу подякувати волонтерам Франції. А також усім людям, які допомагали нам евакуюватись та підтримували. А особливо вдячна Польщі. Те, що ця країна зробила для українців, є неоціненним. Без їхньої допомоги ми не протрималися б", - написала Маковій.

Раніше ми публікували історію жінки з Бородянки – господині квартири з кухонною шафою та півником, які вціліли після бомбардування окупантів та обвалення будинку. 

Також ми писали про "макарівського Хатіко " - собаку, який майже місяць чекав на свою хазяйку (яку вбили кадирівці) на порозі будинку, доки йому не знайшли нову родину.