У Тернополі слідом за Ужгородом та Мукачево демонтували пам'ятник Пушкіну: не мав відношення до міста

Міністр культури Олександр Ткаченко підтвердив, що місцева влада має право приймати такі рішення.

facebook.com/Nadal.Sergij

У Тернополі демонтували пам'ятник російському поетові Олександру Пушкіну. Про виконання рішення міської ради вдень 9 квітня повідомив міський голова Сергій Надал.

- Тернопіль - без пам’ятника Пушкіну. Ця ініціатива вже обговорювалася не один рік. Пушкін не мав жодного стосунку до Тернополя, як і більшість російських письменників, композиторів та інших. Побачивши всі звірства росії, в Тернополі немає більше місця російським і радянським пам’ятникам, - написав він на своїй сторінці у Фейсбук.

В іншому своєму повідомленні Надал зазначив, що Росія, скоївши злочини проти українського народу, не залишила вибору – все російське треба демонтувати.

– Вбивства, катування людей, ґвалтування жінок і дітей, руйнування українських міст перекреслили всю культуру російського народу. Цим злочинам немає пояснення, – написав мер.

Рішення про демонтаж пам'ятника Пушкіну 8 квітня ухвалив виконавчий комітет міської ради. Пам'ятник стояв у сквері на вулиці В'ячеслава Чорновола.

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в суботу заявив в ефірі національного телемарафону, що місцева влада має право приймати рішення щодо демонтажу пам'ятників російським діячам культури.

- Щодо рішень деяких органів влади, які приймаються – це їхнє право. Єдине я застерігаю від вандалізму, тому що це одразу буде нам пред'явлено як акт агресії проти «русского мира», - сказав він.

8 квітня погруддя Олександру Пушкіну демонтували в Ужгороді. 6 квітня у Мукачеві демонтували бюст та меморіальну дошку Пушкіну зі школи №1 імені О. С. Пушкіна.

Начальник Київського метрополітену Віктор Брагінський запропонував меру столиці перейменувати п'ять станцій, назви яких пов'язані з Росією, Білоруссю та СРСР. Це "Дружба народів", "Площа Льва Толстого", "Берестейська", "Мінська" та "Героїв Дніпра".