У цей уже традиційний щотижневий дайджест ми включили огляд матеріалів найцікавіших матеріалів, що вийшли з 2 по 8 квітня 2022 р. А на вихідні «КП" в Україні» приготувала для читачів інтерв'ю з авторами хіта «Доброго вечора, ми з України», нові випуски воєнно-польового гумору та викриття російських фейків, репортаж з Одеси, яка впевнено готується до курортного сезону, розповідь про особливості життя евакуйованих до Німеччини.
Лідія Таран: Нікого не можна звинувачувати за те, що він хоче врятувати своє життя та життя своїх дітей
Телеведуча каналу 1+1 разом із дочкою Василиною евакуювалися у французьке місто Нансі. Про те, як приймають французи українських біженців, чому немає особливого сенсу витрачати увесь час на мітинги і як правильно привертати увагу світової громадськості до війни в Україні, Лідія Таран розповіла «КП" в Україні».
Борис Кушнірук: Після війни доведеться жити за рахунок зовнішньої допомоги Але в нас буде все: і гроші, і інвестиції
За словами економістів, відновлення української економіки після війни триватиме довгі роки. Проте деякі сфери залишаються на плаву і навіть виступають «локомотивами», а ще економіст Борис Кушнірук вважає, що голод, принаймні на сьогодні, нам не загрожує.
Врятований із Бородянки: Шокувало, що дехто з радістю вибігав назустріч окупантам
Звільнена від рашистів Бородянка досі ще закрита. Тут найжахливіша ситуація з жертвами по всій Київській області – багато хто залишився похованим під завалами. Нині у Бородянці працюють правоохоронці та рятувальники.
Геолог Володимир евакуювався сюди з Донецької області ще 2014 року. І ось знову йому довелося залишати обжите місце. Але те, як він вирвався з пекла, що оточувало його, можна назвати лише дивом. Володимиру довелося зіткнутися зі зрадниками, але у результаті знайшов трьох братиків та новий день народження.
Як допомогти дитині пережити досвід війни: поради дитячого психіатра
Війна здатна скалічити уразливу і нестабільну психіку дитини на все життя. Завдання батьків - допомогти пройти дітям через це випробування, навчити їх розуміти реальність. Саме поведінка батьків і те, як вони спілкуються зі своїми дітлахами, допоможе їм жити далі, грати, вчитися любити та стати психологічно стійкими. Про те, як говорити про війну з дітьми різного віку (для кожного - своя мова), розповідає дитячий психіатр, психотерапевт, директор Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії, координатор гуманітарної ініціативи «Вистояти. Перемогти. Відродитися!» Олег Романчук.
Архітектор Сергій Буравченко: Замість зруйнованих «хрущовок» та «панелек» треба будувати нові будинки
Відновлення Харкова, Маріуполя, Чернігова, передмість Києва та інших зруйнованих міст – лише питання часу. Деякі зі зруйнованих будинків можуть бути придатними для житла або підлягають відновленню – сучасне обладнання дозволяє це визначити. А деякі, на жаль, доведеться зводити наново. І місто майбутнього доведеться будувати з урахуванням нових реалій – наприклад, з бомбосховищами, де у мирний час можуть розташовуватися кафе чи сауни. Про відродження українських міст розповідає віце-президент Національної спілки архітекторів України Сергій Буравченко.
Еколог: Якщо лелеки повертаються в старі гнізда, значить, буде мир
Це не найексклюзивніший і не найважливіший матеріал цього тижня. Але найсвітліший і найоптимістичніший. За словами еколога Ігоря Антаховича, лелеки ніколи не оберуть місце для гніздування, якщо їм загрожує якась небезпека. І те, що птахи повернулися на старі гнізда, дає надію на мир. А ще з лелеками пов'язано безліч прикмет: поспостерігайте за цими птахами - і зможете дізнатися про майбутнє.
До речі, ви знали, що херсонські гуси збили ворожий винищувач?
Олександр Пікалов: Приніс присягу та вступив до Національної гвардії України
Актор «Вечірнього кварталу» та художній керівник «Жіночого кварталу» розповів «КП" в Україні» про воєнні будні. Ранок Олександра починається з того, що він виїжджає на волонтерство, але водночас знаходить час разом із Євгеном Кошовим робити випуски гумористичних новин «Байрактор NEWS».
Ленд-ліз для України у питаннях та відповідях
Вперше із Другої світової війни сенат США вирішив відродити програму, яка допомогла перемогти Гітлера. Про те, яким був ленд-ліз у 40-ті роки ХХ століття, яку допомогу буде надано сьогодні Україні і, головне, чим ми за неї розплачуватимемося, «КП» в Україні» обговорила з експертами.