Росія обстрілює Україну українськими ж ракетами

Свого часу Київ віддав їх Москві за Будапештський меморандум та борги за газ

REUTERS/Роман Балук

Радник керівника Офісу президента Олексій Арестович повідомив, що Росія завдає ударів по Україні ракетами, переданими Україною по Будапештському меморандуму.

Другий Будапештський меморандум Україна не підписуватиме у Будапешті вдруге, бо надто «добра» пам'ять про Будапештський меморандум. Це мало хто знає, але нас б'ють ракетами зараз, які ми передали за Будапештською угодою Росії, крилаті ракети авіаційного базування. Ось нам будапештський меморандум у що обійшовся додатково. Ніколи жоден українець у здоровому глузді другий Будапештський меморандум не підписуватиме

, - сказав Арестович в ефірі каналу "Фейгін Live".

18 березня 2022-го з акваторії Чорного моря Росія обстріляла авіаремонтний завод у Львові (на фото) шістьма ракетами Х-555 (модифіковані радянські ракети Х-55).

Російський цинізм вражає. Москва обстрілює Україну тими ж ракетами, які отримала через те, що обіцяла захищати цілісність України.

Справді, до підписання Будапештського меморандуму Україна мала значний арсенал носіїв ядерної зброї. Серед них були 1068 крилатих ракет великої дальності – Х-22 та Х-55, частина яких тоді перейшли до Росії. Потім вона ними обстрілювала Сирію, а тепер і Україну.

Іншу частину ракет Х-55 Росія отримала на сплату українського боргу за російський газ. У 1999-2000 роках, відповідно до міжурядової угоди, Україна передала Росії 8 літаків Ту-160, 3 літаки Ту-95МС та 581 крилату ракету Х-55 на сплату українського боргу за поставлений природний газ на суму 285 млн доларів. До речі, прем'єр-міністром України, який керував газовими переговорами, тоді був Віктор Ющенко.

У 2001 році Україна продала 12 крилатих ракет Х-55 до Ірану та 6 одиниць у КНР. Про це стало відомо у 2005 році, коли Святослав Піскун, генеральний прокурор України, розповів про угоду британській газеті Financial Times.

Україна також мала стратегічні бомбардувальники, які віддали за безцінь ще на початку 2000-х років Російської Федерації, списуючи штучні газові борги. Разом із цими літаками віддали близько півтисячі крилатих ракет Х-55. Саме тих ракет, якими Росія атакує сьогодні Сирію.

, – заявив у 2016 році тодішній секретар РНБО Олександр Турчинов.

КОНКРЕТНО

Х-22 «Буря»

Радянська надзвукова крилата протикорабельна ракета повітряного базування великої дальності. Могла нести ядерний боєзаряд – термоядерну боєголовку (ТК-66). Входить до складу авіаційного ракетного комплексу К-22. Призначалася для ураження радіолокаційно-контрастних точкових (авіаносці) та майданних цілей (авіаносних ударних груп) за допомогою спеціальної (ядерної) або фугасно-кумулятивної боєголовки.

Х-55

Стратегічна дозвукова малогабаритна ядерна ракета далекого радіусу дії (2500 – 3000 км) класу «повітря-поверхня» для запуску зі стратегічних бомбардувальників Ту-95 або Ту-160. Оснащується компактною бойовою частиною – термоядерною боєголовкою (ТК-66) потужністю до 200 кілотонн. Її також називали «виріб-120», або РКВ-500 – така абревіатура використовувалася на переговорах між СРСР та США щодо обмеження стратегічних наступальних озброєнь (за кодифікацією НАТО – AS-15 Kent).