Роднянський: Після Бучі не можна більше говорити про російську культуру. Вона не вберегла людину від звірства

Кінопродюсер уточнив, що росіяни мають "довгий переродження і покаяння" за скоєні гріхи в Україні.

instagram.com/alexander.rodnyansky

Український та російський кінопродюсер Олександр Роднянський після публікації знімків масових вбивств мирних жителів у Бучі заявив, що світ більше не має права говорити про російську культуру. За словами продюсера, пишатися тим, що не вберегло російських окупантів від звірства просто не можна.

- Побачивши ці кадри, я втратив мову. І право говорити про „російську культуру“. Як і всі люди, які мають до неї хоч якесь відношення. Про цинічних і підлих політиків, пропагандистів та військових, про тих, кого вони виховали, створили, випестували – радісну гопоту – про них і так усе зрозуміло, - заявив Роднянський інтерв'ю виданню "Холод". - А ось тепер – і про культуру. Про ту, якою пишалися. До якої себе зараховували. "Писати вірші після Освенциму - це варварство", - здається, сказав Теодор Адорно. Після Бучі не можна більше говорити про російську культуру. Вона не вберегла російську людину від варварства, від звірства та оскотинування. Вона винна. Усі до неї причетні винні.

Роднянський додав, що тепер росіяни повинні пройти "довге переродження і покаяння" за скоєні гріхи.

- Має бути довгий шлях переродження. І покаяння. Просити пробачення пізно. І нема в кого. Їх убили, зґвалтували та кинули в ями у Бучі, Ірпені, Гостомелі, – уточнив він.

Про що мова?

Після звільнення території міста Бучі від російських окупантів, в мережі були оприлюднені знімки, де зображені наслідки військових злочинів, скоєних ворогом. За час окупації росіяни розстрілювали мирних громадян, знущалися з людей і катували їх, займалися мародерством та насильством. За даними генерального прокурора Ірини Венедиктової, 3 квітня із Бучі було вивезено 410 тіл загиблих городян.