Український криголам «Ноосфера» дістався Антарктики

Через шторм біля станції переправити з судна на острів 27 українську антарктичну експедицію поки що немає можливості.

facebook.com/AntarcticCenter

Український науково-дослідний криголам "Ноосфера" дістався Антарктики. Він уже стоїть біля острова Галіндез, де розташована українська станція Академік Вернадський, повідомили у Національному антарктичному науковому центрі.

Криголам вийшов з Пунта Аренаса (Чилі) увечері 25 березня, а прийшов до станції увечері 30 березня (в Україні вже була ніч). Через шторм у станції переправити з судна на острів 27 українську антарктичну експедицію поки що немає можливості, оскільки занадто високі хвилі для човнів. Щойно погода зміниться, полярники нової експедиції приєднаються до всіх на Вернадському.

– Ноосфера доставила на станцію Вернадський дуже багато різних потрібних вантажів, але найголовніше – 27-у українську антарктичну експедицію. На колег дуже чекала команда зимівників 26-ї УАЕ та сезонний загін, які тепер зможуть повернутися додому, — підкреслили полярники.

Україна придбала «Ноосферу» у 2021 році його у Великій Британії за $5 млн для потреб антарктичної станції Академік Вернадський.

RRS James Clark Ross (стара назва судна) був побудований на будівельній верфі Swan Hunter Shipbuilders у Великій Британії і спущений на воду в 1990 році. Його довжина – 99,4 м, ширина – 18,9 м, осаду – 6,4 м, тоннажність – 5732 тонни, максимальна швидкість – 9,1 вузла. (16,9 км/год).

У жовтні 2021-го року судно James Clark Ross перейменували наНоосферу. Окрім досліджень у Чорному морі, він також забезпечуватиме логістику української антарктичної станції Академік Вернадський.