Верещук запропонувала номінувати на премію Дарвіна росіян, що рили окопи у Чорнобильській зоні

А не треба було заходити у Рудий ліс.

Григорій КОСТАНТИНОВ.

Віце-прем'єр-міністр України Ірина Верещук дозволила собі хвилинку чорного гумору та заявила, що російським окупантам, які рили окопи у лісах біля Чорнобильської атомної електростанції, варто присудити "премію Дарвіна". З цією пропозицією вона виступила 31 березня на своїй сторінці у Фейсбук.

- Вважаю, що російські військовослужбовці, які рили окопи в лісі в "зоні відчуження" Чорнобильської АЕС, цілком заслуговують на номінацію на "Премію Дарвіна" цього року. Вони добровільно отримали такі дози радіації, наслідки яких їм пояснюватимуть лікарі у спеціальних захисних костюмах. Це той випадок, коли ворог вселяє жах через тирсу у нього в голові, - написала міністр.

Декілька днів тому в соцмережах з'явилася інформація, що російські окупанти окопуються не просто в "зоні відчуження", ті чи інші дії в якій вони робили з першого дня вторгнення, а в "Рудому лісі" - найзараженішому ділянці зони. 31 березня український "Енергоатом" підтвердив інформацію про фортифікаційні споруди та окопи росіян у цьому районі.

- Не дивно, що окупанти отримали значні дози опромінення та запанікували за перших ознак [променевої] хвороби. А виявилася вона дуже швидко. Серед військових почав назрівати майже бунт, і вони почали збиратись звідти, - заявили у відомстві.

У свою чергу, голова Асоціації чорнобильських туроператорів, волонтер Ярослав Ємельяненко повідомляв у Фейсбук, що за інформацією білоруських телеграм-каналів, до Республіканського науково-практичного центру радіаційної медицини та екології людини РБ приїхало близько 7 медичних ПАЗів. До цього центру, уточнив Ємельяненко, "на регулярній основі" привозять російських солдатів.

ДОВІДКА

Премія Дарвіна – це віртуальна гумористична премія. Її щороку присуджують у соцмережах людям, які абсурдним чином втратили здатність мати дітей або знищили себе. Обов'язковими умовами є відсутність дітей та оригінальний безглуздий спосіб позбавлення себе життя. Премія присуджується таким людям із формулюванням "за вилучення неповноцінних генів з генофонду людства".