У Росії вигадали новий фейк: тепер не перелітні птахи, а "Байрактари" нестимуть біологічну зброю

Жодних доказів у Міноборони РФ традиційно не надали.

facebook.com\mil.gov.ua

У російському Міноборони вигадали чергову фантазію на тему "біологічної зброї", яку Україна нібито має і все шукає, як би застосувати. На зміну страшилці про перелітних птахів, які понесуть до Росії смертоносні віруси, прийшов технологічніший фейк. Тепер окупанти поширюють інформацію про нібито розробку українським концерном "Мотор Січ" модифікації турецьких безпілотників Bayraktar з аерозольним розпилювачем вірусів.

Про це 31 березня повідомило російське державне (тобто пропагандистське) видання "РІА Новини" з посиланням на брифінг Міноборони РФ.

- Звертає на себе увагу запит української "Мотор Січ" до турецького виробника "Байрактарів" щодо можливості розпилення ними аерозолів. Фактично йдеться про створення київським режимом засобів доставки біологічної зброї з можливістю використання проти Росії, - зробили висновок російські окупанти.

Жодних документальних чи візуальних доказів існування такого запиту у російській пропаганді не навели.

Крім того, на брифінгу озвучили нову версію причин російського військового вторгнення – призупинити діяльність п'яти біолабораторій у Києві.

Окупаційна пропаганда з першого дня повномасштабного вторгнення поширює фейки про «американські біолабораторії в Україні» та «виток патогенів» звідти. Нібито під керівництвом Пентагону в горезвісних лабораторіях розроблялися штами, що вражають виключно російський етнос - вибірково, за генотипом. Переносити їх на територію РФ мали заражені перелітні птахи. Також росіяни намагалися переконати себе і світ, що Україна має хімічну зброю і збирається розробляти ядерну.

В ООН на офіційному рівні категорично відкинули російські фейки, які стосуються участі України у розробках біологічної та хімічної зброї. Українська влада, включаючи Володимира Зеленського, так само як і військові,  неодноразово повторювали, що жодної зброї масового знищення на території країни не розробляли і не мають.