Російські окупанти постійно атакують Україну з повітря ракетами різних типів: переважно це "Калібр" та Х-55. Ці ракети є крилатими і можуть бути різного базування. Крім того, використовуються квазібалістичні "Іскандери", які складніше перехоплювати, але боротися із ними українські ППО теж навчилися. Про це речник командування Повітряних сил Юрій Ігнат розповів у коментарі "Еспресо".
- Окупанти мають чимало літаків, за допомогою яких вони можуть завдавати ударів. Наприклад, шість літаків вилітають та запускають ракети по заданих напрямках. Ракети малопомітні, окупанти часто використовують заплаву річки для низького польоту, - каже він.
Два чи три дні тому, зазначає Ігнат, вильоти літаків активізувалися з аеродрому у Бресті. Досі активності саме звідти не було. А до цього літаки для ракетних ударів піднімалися з інших білоруських аеродромів та з російських у районах Курська-Білгорода, а стратегічна авіація – зі своїх баз у російській глибинці.
Також ворог атакує ракетами типу "Іскандер", вони летять високою дугою і падають на ціль з дуже високою швидкістю (плюс використовують помилкові цілі), але їх повітряні сили української армії теж навчилися збивати.
– Ракети можна швидко збити, головне - їх зафіксувати. Хоча бачимо неодноразові випадки, коли ракети РФ падали дорогою через несправності або влучали в іншу ціль. Переважно всі ракети помітні для військовослужбовців Повітряних сил. Втім, це високоточна зброя, яка летить 800 кілометрів на годину. Якщо ракета летить із Чорного моря, то спочатку незрозуміла ціль, яка запрограмована для неї, тому сирена включається починаючи від Херсонської області та до заходу, - розповів представник Повітряних сил.
Тому в командуванні Повітряних сил просять не нехтувати повітряними тривогами, адже неможливо визначити ціль ракети.
Повітряні сили збивають цілі переважно зенітними ракетними комплексами "Стінгер", "Голка", британськими та американськими комплексами, які є на озброєнні ЗСУ.
- Ми вже навіть винищувачами збиваємо (ракетами "повітря-повітря". - Прим. авт.), що свідчить про майстерність наших пілотів. Це дуже непросто, ціль складна і малопомітна, але нас це не зупиняє, ми збиваємо, - підсумував спікер.
А В ЦЕЙ ЧАС
Росія навряд чи зможе виготовляти безпілотники під санкціями, - Антон Геращенко
Російські безпілотники, які збиває українська система ППО, майже повністю виготовлені з імпортних компонентів. Про це свідчить розбирання дронів, що впали і які були захоплені ЗСУ, повідомляє у своєму телеграм-каналі радник голови МВС України Антон Геращенко.
За його оцінками, за чинними санкціями Росія не зможе відновлювати флот БПЛА як розвідувальних, так і ударних.
Як приклад - БПЛА "Форпост" (ізраїльський IAI Searcher, який збирається в Росії за ліцензією), має німецький двигун, американську матрицю, елементи паливної системи від ірландської компанії; GPS-антену та радіочастотний модуль американської розробки, швейцарський навігаційний модуль, британський вимірювальний блок тощо.
З високою ймовірністю у цій техніці справді російське – це корпус (пластик чи дерево) та парашут (тканина), зауважує Геращенко. Такий стан речей означає, що за чинних санкцій Росія навряд чи зможе поповнювати свій флот дронів.