Через війну в Україні в деяких країнах може виникнути голод - Мінагрополітики

Через відсутність експорту з України в деяких країнах може виникнути нестача продовольства.

pixabay.com

Україна постачає продовольство до багатьох країн світу. Окрім експорту зернових Україна є першим постачальником соняшникової олії, значним постачальником сої, м'яса птиці, меду та молочної продукції. Через військові дії ці поставки можуть бути порушені. Про це повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький в ефірі інформаційного телемарафону.

За його словами, останніми роками Україна перебувала у п'ятірці постачальників зернових, тому від неї залежать постачання до багатьох країн пшениці, ячменю, кукурудзи. Також Україна є першим постачальником соняшникової олії, значним постачальником сої, м'яса птиці, меду та молочної продукції.

- Якщо подивитися на регіони, які найбільше залежать від української продукції, це Близький Схід, у тому числі Північна Африка... Єгипет - один із топімпортерів української продукції, також ми активно постачали її до Південно-Східної Азії, зокрема до Індонезії, Кореї, Китаю - повідомив Висоцький, слова якого цитує УНІАН.

Чиновник зазначив, якщо у Південно-Східній Азії країни можуть тимчасово переорієнтуватися на іншу продукцію, країни Близького Сходу та Північної Африки фактично залежать виключно від поставок з України.

- Уже понад місяць порти заблоковані. Не лише заблоковано експорт зернових, а й м'ясної продукції, зокрема яловичини, м'яса птиці, яєць, молочної продукції. Фактично це може призвести до суттєвого дефіциту та дійсно голоду у відповідних країнах, - пояснив заступник міністра.

Висоцький уточнив, що Україна формує 55% експорту олії - це абсолютна більшість. Водночас, окрім Китаю та Індії, великим імпортером є країни Євросоюзу. Тому без українських постачань буде глобальний дефіцит, зазначили у Мінагрополітики.

Раніше голова Світової організації торгівлі Нгозі Оконджо-Івеала констатувала, що війна в Україні спровокувала різке зростання цін на продукти харчування. Незабаром це може викликати голодні бунти в найбідніших країнах світу.