Україна підтвердила, що ЧАЕС отримує електропостачання з Білорусі

На території самого Чорнобиля його немає.

facebook.com/Чорнобильська АЕС

Україна підтвердила, що Чорнобильська атомна станція отримує електропостачання із Білорусі. Про це повідомив голова Державного агентства з управління зоною відчуження Євген Крамаренко.

- Станція заживлена. Але заживлена за рахунок Білорусі. На території самого Чорнобиля та на інших територіях зони відчуження енергопостачання відсутнє, – сказав він у загальному ефірі українських телеканалів, передає Інтерфакс-Україна.

Декілька днів тому на станції змінили персонал, який залишався на зміні з першого дня захоплення Росією 24 лютого. Працівники підтримують станцію у безпечному режимі, запевнив Крамаренко.

Глава ГАЗО зазначив, що пункти поховання ядерних відходів на території зони небезпечні не менш, ніж сама ЧАЕС. Автоматична система моніторингу радіаційного забруднення не працює, і агентству невідомий ступінь радіаційного забруднення. 25 лютого, востаннє, коли діяв моніторинг, перевищення радіації на ЧАЕС було більш ніж у сім разів.

Міненерго України 9 березня повідомило, що перебито останню ЛЕП, яка живила ЧАЕС, об'єкти знеструмлені, електропостачання вдається підтримувати за допомогою дизель-генераторів. У Міненерго Білорусі 10 березня заявили, що лінію електропередачі Мозир - Чорнобильська АЕС поставлено під напругу відповідно до доручення президента Олександра Лукашенка. В "Енергоатомі" та "Укренерго" це спростували та закликали пропустити українські ремонтні бригади.

30 березня генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі сказав на зустрічі з працівниками Південно-Української АЕС, що питання про виведення російських військових із територій Чорнобильської та Запорізької ЕС слід розглядати на переговорах між Україною та Росією.

За даними ЗСУ, Росія продовжує накопичувати війська в районі Чорнобильської АЕС, об'єкту "Укриття" та у зоні відчуження загалом, а боєприпаси у безпосередній близькості до ізоляційних споруд ЧАЕС можуть призвести до самовільної детонації. Віце-прем'єр-міністр Ірина Верещук повідомила, що Україна вимагає від Ради безпеки ООН негайно вжити заходів щодо демілітаризації зони відчуження та запровадити туди спеціальну місію ООН.