Український ринок праці: де не вистачає робочих рук

Основна проблема сьогодні полягає у відсутності розуміння того, як довго триватиме війна.

jannonivergall від Pixabay

Війна в Україні вкрай негативно позначилася на ринку праці, але в останні дні він поступово починає приходити до тями. За словами засновника компанії Performance Managment Сергія Сарояна, найменше зачепило продажі, IT, сільське господарство і транспорт.

Найгірші справи у зоні бойових дій на сході країни, оскільки через відток населення працювати у продуктових магазинах касирами, продавцями, пекарями тощо практично нікому.

– Основна проблема сьогодні полягає у відсутності розуміння того, як довго триватиме війна, – вважає Сароян. - Якщо оптимістичні прогнози збудуться і вона завершиться у найближчі два місяці, потреби у масштабній програмі перекваліфікації працівників немає. У цьому випадку достатньо буде забезпечити людей роботою, яка особливо потрібна в поточних умовах.

Коментуючи виплату допомоги у 6500 грн, експерт висловив думку, що уряду варто фокусуватися не на виплатах безробітним, а саме на допомозі у пошуку тимчасової роботи. У країні завжди була певна нестача робочих рук, тож знайти вакансію, де не потрібно мати високу кваліфікацію, зараз нескладно. Власне, аналогічні програми були запущені в країнах, куди прибувають біженці, наприклад, у Латвії оперативно було створено список підприємств, яким потрібні люди, завдяки чому вдалося виявити близько 7,2 тисячі робочих місць.