Українське МЗС попросило Угорщину відкрито засудити вторгнення Росії в Україну. Про це йдеться у заяві спікера Міністерства закордонних справ Олега Ніколенка, опублікованій у його фейсбуці.
- «Не провокувати Росію» - це поширений аргумент, коли потрібно дати Росії більше простору для агресії. Ми, звісно, не бажаємо нікому того горя, з яким зіштовхнулися українці через війну Росії. Водночас помилково вважати, що Угорщина, так само як і будь-яка інша європейська країна, існує у вакуумі. Наша держава зараз фактично захищає східний рубіж НАТО. Якщо Росії вдасться досягти її злочинної мети в Україні, наступною ціллю стануть наші сусіди. Про це зараз відкрито говорять російські посли за кордоном, - написав він.
Представник МЗС додав, що буквально вчора з'явилися докази, що ФСБ намагається розхитати ситуацію на Закарпатті, використовуючи угорський фактор.
– Угорщина завжди позиціонувала себе як захисника прав закордонних угорців. Закликаємо Угорщину відкрито засудити цю провокацію Росії та скористатися своїми розвиненими каналами зв’язку з Москвою для запобігання будь-яким провокаціям з метою розпалювання міжетнічної ворожнечі в Україні. Час бути чесними з самими собою. Мир та безпеку в Угорщині не можливо ґарантувати без миру та безпеки в Україні. Марно сподіватися на те, що спроби задобрити агресора матимуть успіх. Це доводить історія, зокрема і самої Угорщини. Тому наші партнери мають дбати про те, щоб Україна вистояла і перемогла російське зло. Для цього потрібно зміцнювати європейську єдність. Єдність, яка дозволить запровадити більше жорстких санкцій проти Росії, аби зупинити її воєнну машину, - підсумував речник МЗС.
Заяви Угорщини після вторгнення РФ в Україну
24 лютого глава МЗС Угорщини Петер Сіярто викликав російського посла в Будапешті та повідомив, що Угорщина підтримує територіальну цілісність і суверенітет України та буде частиною спільної відповіді ЄС.
28 лютого Петер Сіярто заявив, що Угорщина не відправлятиме війська чи зброю в Україну і не дозволить транзит летальної зброї через свою територію.
1 березня Сіярто висловився за прискорений вступ України до Європейського Союзу.
2 березня Петер Сіярто заявив, що Будапешт дотримується своєї угоди про імпорт російського газу і не планує скасовувати розширення своєї атомної електростанції "Пакш" на суму 12,5 млрд євро у партнерстві з російським "Росатомом". Він також сказав, що закриття угорського підрозділу російського "Сбербанка" стало прикладом того, що європейські санкції також вдарили по угорській економіці.
14 березня Сіярто заявив, що ракетні удари Росії по Яворівському полігону підтверджують правильність прийнятого рішення щодо заборони постачання та транспортування летальної допомоги через Угорщину в Україну. Це створило б загрозу нападу в районі угорсько-українського кордону.
21 березня Петер Сіярто заявив, що Будапешт накладе вето на санкції Євросоюзу на імпорт російського газу, запровадження безпольотної зони над Україною та миротворчу місію ЄС.