Євгенія Кравчук у ПАРЄ: Кожен українець пам'ятає свій перший телефонний дзвінок 24 лютого. Мій був від мами

Дев'ять жінок-депутатів з України приїхали до Страсбурга домагатися виключення Росії з міжнародної організації.

facebook.com/yevheniya.khudzik

У ПАРЄ продовжуються дебати про виключення Росії із міжнародної організації. Про це у вівторок, 15 березня, повідомили в Апараті Верховної Ради.

"Сьогодні у Страсбурзі близько 200 депутатів із 46 держав-членів Ради Європи зібралися на позачергові дебати щодо відповіді Ради Європи на агресію Росії проти України. Головним питанням дебатів буде рекомендація Комітету міністрів Ради Європи виключити повністю Росію з організації (наразі її права призупинені)", - йдеться у повідомленні парламенту.

Член української делегації у ПАРЄ, заступник голови фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук опублікувала у Фейсбуці відео свого виступу. Вона розповіла, що кожен українець пам’ятає свій перший телефонний дзвінок 24 лютого. Її був від мами, яка сказала їй, що почалася війна. Через 10 хвилин із вікна своєї квартири у столиці України Києві нардеп побачила вибух.

- З того часу минуло 20 днів. 20 днів мужності всього українського народу, 20 днів справжнього політичного лідерства нашого Президента Володимира Зеленського, уряду, Верховної Ради, місцевих рад. 20 днів єдності цивілізованого світу у санкціях, допомога Україні – як військова, так і гуманітарна. Але чи достатньо цього, щоб покласти край цій агресивній війні, різанині мирних жителів" Очевидно, що ні. Тому що поки ви всі тут говорите, на всій території України звучать сирени. На мій телефон продовжують надходити тривожні повідомлення. Це означає, що моя 8-річна дочка наразі у підвалі. А мій чоловік охороняє дорогу на Київ, щоб російські війська не могли підійти до Києва.

Сьогодні у ПАРЄ нам потрібно об'єднатися і дати сильний сигнал про те, що тут немає місця для Російської Федерації, бо вона стала країною-терористом. Тільки терористи атакують мирні міста та мирних жителів. 2357. Ви знаєте, що таке? Це офіційна кількість убитих лише в одному місті Маріуполі Донецької області. І я боюся, що число буде більше з кожним днем. У Маріуполі поки що немає "зеленого коридору", а їжу та воду в місто не дозволяють провозити. Ми багато говоримо про "зелені коридори". Але не забувайте, навіщо вони нам потрібні. Тому що з неба летять бомби та ракети. Тому я звертаюся до вас не лише як до депутатів ПАРЄ, а й як до депутатів національних парламентів. Ось чому нам потрібна допомога у забезпеченні безпеки нашого неба та спеціальних систем ППО, і ви можете впливати на свої уряди. Майте сміливість зробити це. Тому що ми є ваш живий щит для всієї Європи, яка ще тримається. Щодня я отримую жахливу статистику – скільки дітей загинуло на цій війні. Сьогодні їх було 97. Чи українські діти відрізняються від тих, хто живе в Берліні, Парижі чи Відні" Я так не думаю.

Завтра, коли відправитесь додому на літаках та поїздах, подумайте, що в цей самий час українці борються за нашу свободу, українці сидять у бомбосховищах, деякі з них без світла, їжі, води. Тож давайте будемо об'єднаними, сильними та сміливими, щоб покінчити з цим, і тоді ви обов'язково побачите нас на квітневій сесії», - сказала Кравчук.

У Фейсбуці вона зазначила, що на позачерговій сесії ПАРЄ у Страсбурзі Україну представляє «Жіночий дипломатичний батальйон» – 10 жінок-депутатів із різних партій. Якщо Росію виключать із ПАРЄ, то це буде перша міжнародна організація, яка це зробила.

Ще один член української делегації, нардеп з групи  “Довіра” Лариса Білозір, розповіла під час свого виступу, що їй знадобилося понад два дні, щоб приїхати до Європи зі своїми дітьми, які втратили дім.

Вони не ходять до школи, страждають від сильних панічних атак. Сьогодні знову російські окупанти завдали сильних ракетних ударів по Києву, Чернігову, Маріуполю. Україна горить.

Я щаслива, що у моїх дітей сьогодні буде ще один мирний день тут, у Страсбурзі, але завтра ми повернемося до України, де Росія перетворила наше життя на жах, де ми ховаємось у бомбосховищах, метро та підвалах. Сирени повітряної сигналізації - майже щогодини. У жодному разі більше ніде немає порятунку, оскільки сьогодні росіяни бомблять кожну частину України. Росія випустила по Україні близько 1000 крилатих та балістичних ракет.

Російський ворог прийшов до моєї домівки, намагаючись стерти з лиця землі і знищити на карті мою 40-мільйонну націю за допомогою касетних, вакуумних, термобаричних, фосфорних бомб і ракет, заборонених Женевською конвенцією. Якщо ми не зупинимо Путіна, я впевнена, що буде біологічна, хімічна чи ядерна зброя.

Вбито дітей, зруйновано лікарні, бомбардують пологові будинки, школи, церкви, розстріляно колони біженців, чимало людей поховано у братських могилах у Маріуполі. За словами влади, кількість жертв сягатиме від 2 до 20 тисяч.

Тут, у цьому залі, проходила постійна лінія політики умиротворення агресора під приводом діалогу. Росія зробила висновки? ПАРЄ не відреагувала на чеченську війну і повернула Росію, потім мовчали про агресію в Грузії, а потім у 2014 році після окупації Росією території України в Луганській та Донецькій областях, анексії Криму ПАРЄ повернуло Росію у 2019 році.

А наразі через повномасштабну війну в Україні загинуло майже 100 дітей, зруйновано близько 300 шкіл, садків, університетів, десятки лікарень.

Але якби у 2014 році було введено такі безпрецедентні санкції, як сьогодні, якби Росію не вітали у 2019 році на Асамблеї, сьогодні, мабуть, не було б сильного агресора, який усі ці 8 років був запрошений до діалогу, але готувався до війни.

При цьому вся структура пріоритетів та авторитет Ради Європи мають бути змінені та переглянуті. Ні у що, що кажуть росіяни, не можна вірити, Росія не може бути частиною нашої організації, що стоїть на стовпах прав людини.

І останнє. Путін сприймає небажання Заходу вводити заборону на польоти як ліцензію на вбивство мирних жителів шляхом бомбардувань. Тому я переконана, що ми маємо обговорити це питання. Тому що коли ми навіть обговорюємо цю можливість, Путін має поводитися обережніше. І це може врятувати життя багатьох.