Коротко розповідаємо про основні події 19-го дня війни. Україна продовжує оборонятися, а Росія все більше перетворюється на Північну Корею.
- Президент Володимир Зеленський під час нічного звернення розповів деталі податкової реформи: замість ПДВ та податку на прибуток запроваджується ставка 2% від обороту та спрощений облік; ФОПи першої другої групи платитимуть податки добровільно (тобто гроші – платять, ні – не платять), а всі перевірки бізнесу скасовуються.
У прямий ефір російського "Першого каналу" увірвалася редактор Марина Овсяннікова з плакатом "NO WAR. Зупиніть війну. Не вірте пропаганді. Тут вам брешуть". Вона опинилася за спиною ведучої Катерини Андрєєвої та кілька секунд. Овсяннікову затримали, вона знаходиться в ОВС Останкіно.
Викраденого мера Мелітополя Івана Федорова вивезли в окупований Луганськ, повідомляє Запорізька обласна військова адміністрація. Там йому інкримінують справу про «тероризм». Міський голова Дніпрорудного Євген Матвєєв теж у полоні окупантів, але що з ними — невідомо. Про це повідомив голова Запорізької ОДА Олександр Старух.
Президент Володимир Зеленський пропонує продовжити режим воєнного стану ще на 30 днів.
Іноземні компанії продовжують йти з російського ринку. За останню добу до санкцій приєдналися японський виробник принтерів та фотоапаратів Ricoh, американський розробник програмного забезпечення Oracle, тайванський виробник техніки ASUS. Через те, що з ринку РФ пішли Universal, Warner та Sony Music, російські стрімінги Яндекс.Музика та VK Музика не зможуть додавати пісні іноземних виконавців. При цьому співпрацювати з росіянами, як і раніше, продовжують компанії Metro, Auchan, Oriflame, Ecco.
У МВС розповіли подробиці загибелі американського журналіста Брента Ренауда 13 березня. Разом із колегою Хуаном Дієго Ретондо вони фотографували в Ірпені зруйнований через обстріл ЖК «Єсенін». Двоє російських військових зробили попереджувальні постріли. Водій автомобіля зреагував і почав тікати разом із журналістами. Але окупанти відкрили вогонь на поразку. Один журналіст загинув, другий отримав поранення. Росія причетність до вбивства заперечує.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль виступив на першій в історії екстреної сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ). Вона присвячена нападу Росії на Україну. Члени делегації аплодували стоячи. Почитайте, що сказав прем’єр-міністр.
Полонені російські строковики дали брифінг у Києві. Хлопцям по 20-21 рік. Вони запевняють, що на території нашої країни опинилися згодом обман, просять Путіна припинити війну, не кидати російських солдатів, як гарматне м'ясо. Ми розшифрували оповідання цих хлопців.
Снаряд прилетів в дев'ятиповерхівку на київській Оболоні. Загинули 2 особи, 3 – госпіталізовані.
Українська армія збила російську ракету над Києвом, уламки якої впали на дорогу в районі Куренівки. Загинула одна людина, шестеро поранено. Повністю знищено тролейбус, постраждали сусідні будинки.
Парламент Естонії ухвалив звернення із проханням до членів ООН закрити небо над Україною. Це перша країна, яка публічно підтримала такий заклик.
Екс-президент України Віктор Янукович дав інтерв'ю російському виданню "РІА Новини". У ньому він розповів, що пропонував президенту Зеленському план щодо врегулювання конфлікту на Донбасі, але отримав відмову. У чому полягав план, Янукович не уточнив.
З початку війни до України повернулися 248 тисяч жителів, повідомила Держприкордонслужба.
У Маріуполі вперше від початку війни запрацював зелений коридор. Станом на 13:00 із міста на особистих авто виїхали понад 160 мешканців.
З 10.30 до 16.00 тривали переговори української та російської делегацій у відеоформаті. Поки що жодних результатів не озвучили. За словами члена української делегації Михайла Подоляка, сторони взяли технічну паузу до завтра.
Володимир Зеленський анонсував послаблення податків та допомогу малому та середньому бізнесу. Протягом кількох днів Кабмін виступить із конкретними пропозиціями.
Арестович під час денного зведення заявив, що метою ворога залишається зона ОСС, захоплення Миколаєва та Маріуполя. З Сумської, Харківської, Київської та Чернігівської областей Росія перекидає частину сил на південь.
Російські війська повторно пошкодили лінію Чорнобильської АЕС, яку українські фахівці відремонтували увечері 13 березня
У Міноборони Росії заявили про виведення з ладу 3920 об'єктів військової інфраструктури України за 18 днів вторгнення. Трофейна техніка та озброєння ЗСУ відомство передає так званій “народній міліції ДНР та ЛНР”.
Росія продовжує завдавати ударів по житлових об'єктах та цивільній інфраструктурі у різних містах. Окупанти УДАРИЛИ за університетом «Чернігівська політехніка» та Ніжину. У Києві обстріляли завод "Антонова" та дев'ятиповерхівку на Оболоні (дві людини загинули, ще троє – госпіталізовано). Зруйнували міст між Запоріжжям та Енергодаром, що знаходиться в районі Кам'янського. Через це поки що неможлива евакуація та доставка гуманітарних конвоїв в області. У смт Ставищі на Житомирщині внаслідок ракетного удару по адмінбудівлях постраждали 4 особи. У Рівному пошкоджено телевізійну вежу.
Австралія оголосила про запровадження санкцій щодо 33 російських багатіїв, які отримували "пряму вигоду від незаконних дій Кремля в Україні з 2014 року", та їхніх найближчих родичів.
- Компанія Maxar Technologies опублікувала перший супутниковий знімок Зміїного острова після захоплення російською армією. На ньому видно пошкодження деяких будівель прикордонної застави внаслідок російських військових ударів, а також російський військовий корабель, який стоїть на якорі в Чорному морі неподалік острова
- Перша вагітна дівчина з відео/фото репортажів з місця бомбардування дитячої лікарні номер три у Маріуполі (пологовий будинок), та, яку виносили на ношах, не вижила. Загинула також її дитина, пише журналістка "Голосу Америки" Ася Доліна на своїй сторінці у Фейсбуці. Цю інформацію підтвердив фотограф Євген Малолєтка, який зробив ці фото для AP.