Львівські ріелтори: Працюємо без комісії – не до бізнесу. Люди думають, як вижити, а ми думаємо, як допомогти

Тисячі приїжджих паралізували ринок нерухомості у західній Україні.

REUTERS/Томас Пітер

Квартир майже немає

У західних областях країни спостерігається ажіотаж на орендоване житло. Квартир залишилося буквально одиниці – знайти житло, за словами ріелторів, дуже важко. Але все ще можна – такі оголошення з'являються. Така сама ситуація наразі у Закарпатській області та в Івано-Франківській.

Як розповів "КП" в Україні" львівський ріелтор Сашко Мількович, ціни на оренду квартир зросли перед війною.

– Наразі ціни ніхто не піднімає – лише ті, хто займається подобовою орендою, вони трохи підняли ціни через ажіотаж, – каже Сашко Мількович. – Ріелтори практично всі працюють без комісії, безкоштовно допомагають. Волонтери розселяють, хто де може, по знайомих, друзях – багато львів'ян дають своє житло безкоштовно чи беруть до себе когось.

«Готові знімати за будь-які гроші»

Раніше, за словами Мільковича, на ринку постійно було близько 4-5 тисяч вільних квартир. Нині їх майже не залишилося.

- Відбувалася постійна ротація цих квартир – наразі вони вільні, за місяць в одні квартири заселялися, з інших з'їжджали, – продовжує Сашко Мількович. - Вони не простоювали. Нині практично немає квартир. Люди готові за будь-які гроші винаймати житло. В Ужгороді, за словами колег-ріелторів, важко знайти квартиру. Зараз такий час, що людям не до квартир та бізнесів – це все відійшло на другий план. Вони думають, як вижити, а ми думаємо, як допомогти.

У мережі в групах з оренди житла такі пропозиції з'являються щодня - ціни не відрізняються від довоєнних. Також є пропозиції щодо оренди спальних місць – за них просять близько трьох тисяч гривень на добу.

Ціни на житло у західних областях України залишаються незмінними – у Львові знайти «куток» можна за 6000-7000 гривень, в Ужгороді – за 4000-5000, у Чернівцях – за 4000-5000, у Тернополі – 3000-4000, у Луцьку – 3000 -4000, в Івано-Франківську – за 3000-4000 гривень.