Президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія має припинити бомбардування українських міст, перш ніж можна буде розпочати змістовні переговори щодо припинення вогню.
- Необхідно хоча б припинити бомбардувати людей, просто припинити бомбардувати, а потім сідати за стіл переговорів, - заявив Зеленський в інтерв'ю агентству Reuters у вівторок, 1 березня.
Зеленський наполягає, що у НАТО мають виробити спільні гарантії безпеки для України, якщо не готові прийняти її до свого складу.
"Наші партнери, якщо вони не готові приймати Україну в НАТО, тому що Росія не хоче, щоб Україна була в НАТО, повинні виробити спільні гарантії безпеки для України", - заявив Зеленський.
Глава держави уточнив, що Києву потрібні юридичні гарантії безпеки, які включали б гарантії територіальної цілісності, захисту кордонів, а також особливі відносини України з усіма сусідами та безпеку.
На його думку, світові лідери мають підтримувати держави, які прагнуть відстоювати демократичні засади.
Якщо НАТО не хочуть брати Україну в альянс через Росію, то нам потрібні гарантії безпеки
Що ще сказав Зеленський
- Україна воює за цінності свободи та демократії, тому розраховує на підтримку цивілізованого світу;
- Ми не утримуємось, ми боремося. А боротиметься українська нація до кінця, до кінця свого життя;
- Питання над нас, питання у тому, скільки протримається це (російське) керівництво;
- Ми захищаємось тому що ми в себе вдома, захищаємо своїх дітей, удома. Заради майбутнього наших дітей. Ви бачите, що ніхто вже не вибирає мети. Гинуть діти, десятки. Ми захищаємо своє право жити;
- А що вони тут роблять? Вони нічого не знають. Їх просто послали сюди вбивати та вмирати. Тому ми і сильніші на своїй землі і буде сильнішими;
- Світ бачить, що треба сідати за стіл переговорів;
- Я дуже хочу зберегти своє населення, я ціную кожне життя.
За підсумками першого раунду переговорів між делегаціями України та Росії, які відбулися 28 лютого на українсько-білоруському кордоні, сторони намітили певні рішення та обговорили можливість найближчим часом проведення другого раунду переговорів. Але обстріли українських міст – Харкова, Чернігова, Києва, Маріуполя та інших – не припинялися ні під час переговорів, ні після них. Навпаки, про жертви серед цивільного населення повідомляється набагато частіше, ніж раніше.