Імовірність дефолту РФ перевищила 56% - гірше було лише 1998 року. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написав економіст Ерік Найман.
«На руках іноземних інвесторів російських облігацій на 20 млрд доларів та 3 трлн рублів, – наводить цифри експерт. - Цифри не фантастичні, але з урахуванням формату санкцій Заходу проти РФ це вимагатиме втручання ФРС, ЄЦБ та інших провідних світових центробанків. Ринок все ще закладається на підвищення облікової ставки ФРС 16 березня на 0,25%, але натомість ФРС може оголосити про нові заходи стимулювання світової економіки, щоб зупинити ланцюгову реакцію після неминучого дефолту РФ.
Отак Путін довів найбагатшу країну до банкрутства».
Хроніка пікіруючої російської економіки від Еріка Наймана виглядає так: ЦБР екстрено підвищив облікову ставку до 20%, російські банки одразу підняли свої депозитні ставки в середньому до 18%. Отже, інфляція підскочить до 60% і вище, і ЦБ РФ доведеться діяти ще жорсткіше. Це зупинить економічне зростання, і банківська система РФ почне повертатися до радянських часів.
«Підсумком цього стане перехід на картковий режим у споживанні, заборона на будь-які види валюти, заборона на пересування по РФ без особливого дозволу влади, закриття будь-якого виду ринкових відносин», - прогнозує Найман.
На думку експерта, сьогоднішня Росія має лише два шляхи: або вона стає «Північною Кореєю», або Путін йде і РФ поступово почне ставати нормальною країною.