Сьогодні, 1 березня, Європарламент ухвалив заявку України на вступ до Євросоюзу. Про це повідомляє Держспецзв'язку.
"Розпочато спеціальну процедуру вступу", - йдеться у повідомленні.
Цю інформацію також підтвердили у офіційному телеграм-каналі Міністерства цифрової трансформації України.
"Історичний день! Наразі у Європарламенті розглядають надання Україні статусу кандидата у члени ЄС. Чекаємо на справедливе рішення", - йдеться у повідомленні.
Прийняттю заявки України на вступ до Євросоюзу передував виступ президента України Володимира Зеленського у Європарламенті – всі аплодували стоячи.
– Ми боремося за свободу! Боремося за те, щоб бути рівноправними членами Європи! – сказав президент України Володимир Зеленський.
Що таке спецпроцедура вступу України до ЄС
Раніше «КП" в Україні» розпитала експерта-міжнародника Тараса Чорновола, що являє собою ця спецпроцедура прийому країни до ЄС. Ось основні меседжі.
- Єдиної спецпроцедури вступу країни до ЄС немає. Сьогодні цю процедуру виписують спеціально під Україну.
- Така процедура дозволяє в стислий період, можливо, навіть протягом тижня, отримати схвалення країни ЄС про надання Україні офіційного статусу кандидата в члени ЄС. Такий само статус із 1999 року має Туреччина.
- Далі ЄС дає Україні «План дій» – перелік критеріїв та реформ, які потрібно досягти (провести) для повноцінного асоційованого членства. Щойно країна реалізує всі пункти – вона у ЄС. У разі України ми маємо шанси «вкластися за рік», але за умови, що після закінчення війни політики дійсно проводитимуть реформи, а не схрестять списи, борючись у піарі та популізмі, і припинять корупцію.
Детальніше читайте ТУТ